Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ukruszony ząb ze zgorzelą co mi grozi???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ukruszony ząb ze zgorzelą co mi grozi???

    Kilka miesięcy temu ukruszyła mi się dolna 6 ( w części językowej jak to określił stomatolog, który oczywiście usunął ruszający się fragment) ząb został zatruty i zaplombowany i wszystko było ok dopóki nie poczułam niemiłego zapachu i bólu podczas picia soku. Wybrałam się więc ponownie do gabinetu i okazało się, że "cement wszedł w dziąsło" kolejna trutka i potem plombowanie. Po kilku miesiącach problem wrócił kolejna wizyta zakończyła się słowami dentysty "wszystko jest w porządku, ząb szczelnie wypełniony" a ja nadal czułam ten zapach. W czwartek wybrałam się do innego dentysty ponieważ ząb zaczął pobolewać przy kości. Po rozwierceniu okazało się ze jest zgorzel. Coś tam było czyszczone, ból okropny który trwał do wieczora nie dostałam żadnego antybiotyku tylko trutkę. W pon kolejna wizyta tym razem u jeszcze innego dentysty i ząb rozwiercony i pozostawiony oraz antybiotyk Rovamycine 3mln. Czy grozi mi sepsa albo jakieś inne niebezpieczne powikłania zgorzeli? Dodam, że od pon mam stan podgorączkowy, nie mogę jednak stwierdzić czy powodem tego jest ząb czy przeziębienie które akurat dopadło mnie w tym samym czasie co ból czyli w czwartek. A może to się jakoś łączy? Proszę o szybką odpowiedz ponieważ bardzo się martwię

  • #2
    Sepsy raczej nie będzie. Ale co się dzieje z zębem to trudno powiedzieć.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
      Sepsy raczej nie będzie. Ale co się dzieje z zębem to trudno powiedzieć.

      Dziękuje za odpowiedz ale mam kolejne pytanko czy zgorzel może mi się przenieść na inne zęby? Dodam, że ząbek jest otwarty i niestety dwa tygodnie musi tak czekać (najbliższy wolny termin) na usunięcie przez chirurga szczękowego z powodu "zakrzywionych korzeni". Antybiotyk już mi się skończył.

      Komentarz


      • #4
        Nie przeniesie się na inne zęby.
        Ale zakrzywienie korzeni nie jest wskazaniem do usunięcia zęba. Zęba można wyleczyć kanałowo. na znajdzie Pani adresy praktyk w swojej okolicy w których lekarze profesjonalnie zajmują się leczeniem kanałowym. Proszę zasięgnąć ich opinii.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
          Nie przeniesie się na inne zęby.
          Ale zakrzywienie korzeni nie jest wskazaniem do usunięcia zęba. Zęba można wyleczyć kanałowo. na znajdzie Pani adresy praktyk w swojej okolicy w których lekarze profesjonalnie zajmują się leczeniem kanałowym. Proszę zasięgnąć ich opinii.
          Ząb niestety nie nadawał się już do leczenia został usunięty i "dłutowany".Rana została zaszyta jednak krwawiłam cały czas po spędzonych 3 godz na poczekalni wysłano mnie do domu. Krwawienie na chwile się zatrzymało a potem rana zaczęła "sączyć" udałam się do przychodni, podano mi wacik nasączony jakimś preparatem hamującym krwawienie o ile dobrze pamiętam to jakiś lek na literę "T" oraz przepisano mi Cyclonamine gdyby krwawienie nie ustawało. Wypiłam 500 mg (ważę 40 kg) przespałam noc i teraz widzę, że ślina dalej jest zabarwiona i rana jakby dalej sączyła Tłumaczyłam sobie, że -6 to duży ząb i rana jest głęboka ale teraz to już nie wiem sama co myśleć bo minęło 48h i poprawy prawie nie ma jaka może być tego przyczyna? a może to zupełnie normalne? Czy powinnam się jeszcze udać do dentysty czy cierpliwie czekać aż się zagoi? Czy to że była w nim zgorzel może mieć wpływ na proces gojenia?

          Komentarz

          Pracuję...
          X