Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Widoczna część zęba (chyba szyjka)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Widoczna część zęba (chyba szyjka)

    Witam,
    Wczoraj zauważyłam po umyciu zębów, że mam lekko odsłonięta część zęba, która powinna być zakryta dziąsłem. Nadmienie, że nie posiadam stałych piątek(3 mleczne zostały usunięte a 1 pozostawiona była leczona i obecnie z nią mam problem-kwestia odsłoniętej części). Dziąsło w okolicach "problematycznego" zęba jest podrażnione. Wygląda to tak jakby pod wpływem szczotkowania ulegało podrażnieniu i lekkiemu cofnięciu. Przez noc dziąsło jakby się trochę regeneruje ale po rannym myciu zębów znów zostaje podrażnione i część zęba jest widoczna. Zastanawiam się czy to nie jest objaw paradontozy czy po prostu sygnał, że należy ten ząb usunąć(ząb mi nie dokucza tj. nie boli). Czy odsłonięta cześć zęba i dziąsło będą w obecnej sytuacji podatne na infekcje i choroby?? Co mam powiedzieć dentyście bo nie za bardzo mam pomysł co z tym można zrobić i czy to podlega leczeniu?

  • #2
    Najlepiej byłoby zobaczyć jak wygląda to w buzi...jeśli jest taka możliwość, to proszę zrobić zdjęcie i wstawić na stronę.

    Komentarz


    • #3
      Prosze o zdjęcie i wyjaśnienie które zęby są stałe a które mleczne oraz którego zęba dotyczy problem, mlecznego czy stałego?

      Komentarz

      Pracuję...
      X