Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy ten ząb jest do wyrwania?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Czy ten ząb jest do wyrwania?

  Byłem u dwóch stomatologów żeby się upewnić ale muszę zadać to pytanie jeszcze tutaj. Poniżej zdjęcie rentgenowskie zęba.

 • #2
  Z tego rtg. mogę tylko odczytać że wkłady koronowo-korzeniowe (tzw. sztyfty ) nie są raczej w długiej osi korzeni; ząb nie jest właściwie wyleczony kanałowo. Trzeba by zobaczyć jak on wygląda w jamie ustnej ponieważ rtg jest płaskie i nie widać na 100 % wszystkich mankamentów.
  Jeśli miałbym leczyć zdjęcie to usunięcie sztyftów oraz leczenie kanałowe jest tu możliwe. Pytanie tylko czy coś po tym zabiegu zostanie z zęba. Tego nie wiem bo musiałbym zobaczyć jak to jeszcze wygląda w ustach, a wtedy mogłoby się okazać że zęba trzeba usunąć.
  Można jeszcze poszukać trzeciego stomatologa który zajmuje się leczeniem kanałowym profesjonalnie (jeśli on powie żeby usunąć to nie miałbym wyrzutów sumienia) [URL="http://www.endodoncja.pl/adresy_polska.html"]Oto lista gabinetów w Polsce[/URL]

  Jeśli będzie trzeba usunąć to polecam implant w to miejsce i to w ciągu kilku tygodni do kilku miesięcy, bo kość z czasem zanika i miejsca na implant nie będzie.
  Szymon Krysta
  [URL="http://www.vipdental.pl"]Dentysta Bielsko-Biała[/URL]

  Komentarz

  Pracuję...
  X