Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy ten ząb jest do wyrwania?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy ten ząb jest do wyrwania?

    Byłem u dwóch stomatologów żeby się upewnić ale muszę zadać to pytanie jeszcze tutaj. Poniżej zdjęcie rentgenowskie zęba.

  • #2
    Z tego rtg. mogę tylko odczytać że wkłady koronowo-korzeniowe (tzw. sztyfty ) nie są raczej w długiej osi korzeni; ząb nie jest właściwie wyleczony kanałowo. Trzeba by zobaczyć jak on wygląda w jamie ustnej ponieważ rtg jest płaskie i nie widać na 100 % wszystkich mankamentów.
    Jeśli miałbym leczyć zdjęcie to usunięcie sztyftów oraz leczenie kanałowe jest tu możliwe. Pytanie tylko czy coś po tym zabiegu zostanie z zęba. Tego nie wiem bo musiałbym zobaczyć jak to jeszcze wygląda w ustach, a wtedy mogłoby się okazać że zęba trzeba usunąć.
    Można jeszcze poszukać trzeciego stomatologa który zajmuje się leczeniem kanałowym profesjonalnie (jeśli on powie żeby usunąć to nie miałbym wyrzutów sumienia)

    Jeśli będzie trzeba usunąć to polecam implant w to miejsce i to w ciągu kilku tygodni do kilku miesięcy, bo kość z czasem zanika i miejsca na implant nie będzie.

    Komentarz

    Pracuję...
    X