Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowy ząb walczący o miejsce! (17 lat)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nowy ząb walczący o miejsce! (17 lat)

    Cześć. Od dzisiejszego popołudnia jestem kłębkiem nerwów. Okazało się że pomiędzy dolną prawą 3 i 4 wyrasta mi nowy ząb. Nie ma dla niego miejsca w mojej szczęce więc "gość" wypchnął mi dziąsło do środka. Mam teraz niemałą twardą gulę;/ Co w takich przypadkach jest robione ? Czy czeka mnie chirurg szczękowy ? ((((((((

  • #2
    Skąd wiadomo, że to wychodzi ząb? Czy było wykonane zdjęcie rtg? Czy widział to lekarz?
    Jeśli to ząb to postępowanie zależy od sytuacji w jamie ustnej, od tego czy i jakie zęby są obecne w łuku zębowym, czy jest to ząb dodatkowy- nadliczbowy (rzadko) czy jest to tzw ząb zatrzymany (czyli prawidłowy ząb który nie miał miejsca aby pokazać się w jamie ustnej).
    Jeśli w jamie ustnej miejsca nie ma, to albo usuwa się ząb który próbuje wyrosnąć, albo usuwa się ząb stojący już w łuku zębowym, a przy pomocy aparatu ortodontycznego wprowadza się ten nowo wyrzynający się ząb. Wszystko zależy od stanu obecnego. Konieczne jest policzenie i sprawdzenie wszystkich zębów (czy po drugiej stronie łuku zębowego nie ma podobnej sytuacji), zdjęcie rtg. Chirurg szczękowy czy stomatologiczny też może być delikatny, więc nie ma co się

    Komentarz


    • #3
      Źle napisałam poprzednio. Ząb jest z prawej, między 4 a 5 (szóstką) . Po porównaniu okazuję się, że wychodzi mi dolna prawa piątka ;/ Nie wiem co ona robiła do tej pory. wiem, ze rośnie bo już z dziąsła wystaje jego czubek ;/ gorzej mnie przybija wystająca kość na dziąśle ;/

      Komentarz


      • #4
        Nie widzę to nie wiem ale wydaje się, że to nie kość tylko przebijający się ząb. Konieczna wizyta u stomatologa. Zbada i powie co dalej.

        Komentarz


        • #5
          wiem :P we wtorek się wybiorę to się dowiem, co będzie. dziękuję za informacje

          Komentarz


          • #6
            OK. Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Byłam dzisiaj u ortodontki i powiedziała tak: albo aparat Damona (góra i dół, bo na górze mam bardzo krzywe)
              albo usunąć operacyjnie ten ząb ale trzeba też usuwać ząb/zęby (2) z lewej strony ? Czy to ma swój cel czy mnie tylko straszy żebym kupiła aparat ?

              Komentarz


              • #8
                Aparat Damona to rodzaj aparatu stałego. Systemów ortodontycznych jest bardzo dużo. Ten nazywa się Damon. Liczy się nie nazwa ale cel- wyprostowanie zębów.
                Jeśli zęby są krzywe, a ten nowy ząb nie ma miejsca to można to zrobić tylko stałym aparatem ortodontycznym. Należy zaufać ortodontce. Można też spytać innego ortodonty.
                Pozdrawiam

                Komentarz

                Pracuję...
                X