Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pękające ząbki :( help

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pękające ząbki :( help

    Witam, mam 22 lata i zauważyłem jakiś czas temu że moje (cztery przednie zęby są popękane ( pęknięte w wzdłuż) i mikro odpryski. Są bardzo ciasno jak widać ale od niedawna się tak porobiło że są tak popękane.... Chodzę regularnie prywatnie do dentystki i nigdy nic o tym nie mówiła, a dłubała między nimi bez litości


    Czy pomoże mi tu jakiś płyn do ust z fluorem? Bo używam Listerine ale on tylko odświerza.

    Co może odbudowywać ząbki? Co o tym sądzicie ? Mam bardzo słabe zęby mówi dentystka, podatne na próchnice.

    Załączam zdjęcia zębów:




  • #2
    Możliwe że podczas snu bruksujesz (stukasz zębami), najlepszą radą byłaby nocna szyna relaksacyjna. Dobrym rozwiązaniem jest używanie pasty z fluorem (elmex zielony, sensodyne F). Polecam także wizyty u stomatologa w celu fluorkowania zębów- raz na kilka miesięcy.

    Komentarz


    • #3
      napewno nie stukam ząbkami , a co do płynu jakiegoś z fluorem to jaki polecacie? W miarę tani ale SPRAWDZONY I SKUTECZNY ? Pomoże też?

      Komentarz


      • #4
        płukanki elmexu są ok (z fluorem) - zielona etykietka, dentosept natomiast działa bardziej przeciwbakteryjnie jest ziołowy

        Komentarz

        Pracuję...
        X