Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niewiadomy ból?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Niewiadomy ból?

    Witam
    Przed nowym rokiem zaczęły mnie boleć zęby (lewa strona twarzy) czulem ze to nie ząb a wszystkie albo przynajmniej kilka po tej stronie, zlekcewazylem te objawy biorąc tabletki przeciwbólowe . W nowy rok zaczęło się piekło, ból był tak silny że tabletka ketonalu pomagała na Max 4 godziny, i dalej bolało kilka zębów :/ udałem się szybko do dentysty (2 stycznia) i i
    Mój stomatolog stwierdził że to na pewno od górnej 7 bo jest strasznie zniszczona,okej więc wyrywamy, ząb wyrwany a w nocy ból podwójny bo po wyrwaniu i nadal ten bolesny.... 3 stycznia udałem się znowu, stwierdziliśmy że to może być jeszcze od górnej 4 bo jest bardzo zniszczona -leczenie kanałowe, oczyszczone zatrute okej w domu na nowo ból .... 5 stycznia z rana już kompletnie bez sił udałem się znowu do dentysty i razem stwierdziliśmy że to jednak wszystko od dolnej 7 ... jeszcze zdj dla pewności i estrakcja..... Nie dość że nie chciał łatwo wyjść to pół godziny po zabiegu dostałem strasznych dreszczy, i gorączki 38,5 °... cały weekend na tabletach przeciw gorączkowych więc bólu nie czułem, w poniedziałek już było lepiej a w wotrek bez gorączki i myślałem że bez leków a ból nagle wrócił ... może nie z taką siłą jak wtedy ale równie dobrze spać nie daje .... ketanol pomaga bo pomaga ... dzisiaj mamy czwartek a ból nadal jest , niby mniejszy ale boli w dodatku dzisiaj jedząc zauważyłem że jak otworzę za mocno buzię to boli mnie szczęka W tyle za zębami :/
    Chciałbym się państwa doradzić co w tym przypadku zrobić teraz ? jestem bez sił, każdy mówi że to stan zapalny i o antybiotyku a lekarz o tym ani słowa .... ból jest niekiedy nie do zniesienia, ogólnie bez tabletki nie da się normalnie funkcjonować .... :/ dodam tylko że za 4 miesiące mam maturę i juz jestem sporo w plecy od nowego roku a za niespełna 2 tyg studniówkę.... i boję się że może mi to pokrzyzowac plany :/

  • #2
    jeśli masz problem z lokalizacją i przyczyna bólu stomatolog powinien skierować Cię na jakieś bardziej szczegółowe badania, np tomografię 3D w przychodni do której chodzę robią ją na miejscu

    Komentarz


    • #3
      ból zęba

      Hejka,
      mam tutaj kilka fajnych i prostych sposobów na ból zęba dla mnie najbardziej pomagają goździki! polecam dla każdego zanim traficie do dentysty korzystajcie z domowych sposobów

      Komentarz


      • #4
        Tu nie ma co szukać sposób tylko idź do lekarza

        Komentarz


        • #5
          Może zmień stomatologa? Poszukaj jakiegoś naprawdę dobrego. Na zdrowiu nie warto oszczędzać...

          Komentarz


          • #6
            Ciężko cokolwiek powiedzieć, tak na sucho że tak napisze. Wydaje mi się, że to co piszą poprzednicy to dobre rozwiązania, trzeba może w końcu udać się do prawdziwego specjalisty i sypnąć trochę więcej gotówką. Ze swojej strony mogę Ci polecić bloga . Może akurat tam znajdziesz jakieś podpowiedzi co w takim momencie zrobić ja czytam go już od dłuższego czasu i widzę, że naprawdę wpisy są na bardzo dobrym, merytorycznym poziomie Warto sobie rzucić okiem, z mojej strony tyle. Daj znać jak problem się rozwinął

            Komentarz


            • #7
              Polecam wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. W takich sprawach nie ma co szukać pomocy w internecie.

              Komentarz


              • #8
                Miałam bardzo podobnie, tzn. ból zębów, którego źródła nie można było jednoznacznie stwierdzić, kilku lekarzy miało odmienne podejścia i opinie, inaczej podchodzili do leczenia, a ból nadal był. Raz ból był już tak nie do zniesienia, że byłam najpierw na pogotowiu, potem w szpitalu, a potem u dentysty na NFZ, ale dostałam tylko truciznę do zęba, Ketonal i zapisanie wizyty za miesiąc. A wiedziałam od razu, że miesiąca nie wytrzymam. Oprócz Ketonalu smarowałam też dziąsła Elugelem: , żeby choć na chwilę uśmierzyć ból, nawet sięgnęłam po Amol, co skończyło się na poparzeniu skóry policzka - taka już byłam zdesperowana, żeby zatrzymać ten okropny ból. Poszłam w końcu do innego specjalisty i to prywatnie, stwierdził, że to wina ósemki, i z miejsca mi ją wyrwał. I co? Efekt jest taki, że ból minął mi jak ręką odjął. Dlatego uważam, że musisz jeszcze poszukać kogoś, kto się dobrze zna - może skorzystaj z rankingów lekarzy w okolicy i idź do najlepszego? Ja tak czasami robię, jak nie znam gabinetów w pobliżu.

                Komentarz

                Pracuję...
                X