Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mostek czy podnoszenie dna zatoki dla 5tki - górna lewa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mostek czy podnoszenie dna zatoki dla 5tki - górna lewa

    Dzień dobry,

    Niestety pokruszyła mi się 5kta (górna lewa) na tyle, że nadaje się już tylko do usunięcia. Miałem robioną tomografię i nad moim zębem jest tylko około 5mm kości.

    Lekarz stomatolog zachęca mnie do założenia "mostka", gdyż pod implant może być mało miejsca.

    Moje pytania:
    - Jeżeli zdecydowałbym się na mostek, to czy najlepiej wykonać go w krótkim czasie po zabiegu usunięcia zęba (w ciągu kilku 3-4 tygodni), czy nie ma to większego znaczenia, jeżeli do zabiegu podejdę na przykład 6 miesięcy później?
    - Czy jest szansa na implant przy podniesieniu dna zatoki? Jeżeli tak, czy taki zabieg/zabiegi powinno wykonać się przed usunięciem zęba? Stomatolog wskazał taką opcję, ale odradzał argumentując "przedłużonym czasem leczenia". Chciałbym się upewnić na ile takie rozwiązanie jest warte rozważenia.

    "Mostkowe" wątpliwości:
    - martwi mnie ewentualny dyskomfort po całym zabiegu - na ile np resztki jedzenia regularnie będą dostawały się "pod" mostek?

    Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowany przez kcal147; 20.11.2020, 16:00.

  • #2
    Most przylega do dziąsła, gromadzenie jedzenia nie powinno być większym problemem.
    Jeśli ząb jest usuwany to należy odczekać 6-8 tygodni a później robić most jeśli jest w tej okolicy co uzupełnienie.
    Implant - tak jak wspomniał lekarz jeśli nie ma warunków to lepiej wykorzystać swoje zęby jako filarowe.

    Komentarz

    Pracuję...
    X