Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z ojcem i jego "rodzynkiem"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z ojcem i jego "rodzynkiem"

    Piszę w imieniu ojca gdyż on nie bardzo zna się na buszowaniu po Forach. Ojciec ma 56 lat.
    Ostatnio jest nie do wytrzymania z powodu zęba. Został mu jeden jedyny w dodatku go boli. Nie chce iść do dentysty, bo nie chce go stracić. I boi się tego, że jak straci tego zęba to będzie miał problem potem z jedzeniem. Ojciec ma paradontozę, nie mam pojęcia czy ją leczy czy nie, pewnie nie, bo zachowuje się jak dziecko - boi się dentysty. Tłumaczę mu jak dziecku, że dziś wizyta u dentysty nie boli. Ale jakoś to do niego nie przemawia.
    Moje pytanie brzmi czy jeśli pozbędzie się tego " rodzynka", i w jakiś sposób, nie mam pojęcia jaki otrzyma nowe piękne uzębienie czy będzie mógł jeść orzechy tak jak lubi, jabłka, i inne twarde pokarmy.
    Byłabym ogromnie wdzięczna za informacje jak można pomóc mojemu ojcu aby miał piękne uzębienie i mógł wszystko jeść.
    Jestem z Legionowa koło Warszawy.

  • #2
    Jeżeli w końcu usunie zęba i będzie chciał zrobić sobie protezy to oczywiście bęzie mógł jeść normalnie, nie chce tutaj skłamać, ale nie jestem pewna czy protezą da się ugryść jabłko czy mu się nie złamie. Są odpowiednie kleje do protez które trzymają ją na swoim miejcu,nie wypada przy mówieniu i jedzeniu. To zależy też od utzymania protezy i jej wykonania. Zalecam do namówienia Taty do pójścia do dentysty. Jeżeli jednak ząb boli to radzę iść jaknajszybciej później zrobi się stan zapalny. Przy parodontozie nie da się uratować zębów, to jest choroba dziąseł. Jeżeli tata jednak postawi na swoim i nie pójdzie do dentysty proszę mu kupić pastę do zębów PARODONTAX. I niech płucze buzie DENTOSEPTEM. Pozdrawiam. OLA

    Komentarz

    Pracuję...
    X