Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Leczenie kanałowe - kilka słów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Leczenie kanałowe - kilka słów

    Witam wszystkich forumowiczów!
    Niestety, nadszedł ten okropny moment w moim życiu i konieczność leczenia kanałowego jednego zęba (lewej dolnej szóstki).
    Leczenie kanałowe robię na NFZ, więc i metody nie najnowsze. Przede wszystkim, z dosyć sporym bólem (ale ze znieczuleniem) ząbek został rozwiercony, założona została trutka. Po tym czasie chodziłem z nią przez 2 tygodnie, ząb strasznie bolał, szczególnie dziąsło, które było całe czerwone i krwawiło. I teraz najważniejsze:
    1. Czy zatrute zostały wszystkie kanały, czy też będę musiał mieć jeszcze 2 razy założoną trutkę (bo w sumie ta szóstka ma 3 kanały)? Chodzi konkretnie o to, czy stomatolog będzie musiał dowiercać się do każdego kanału z osobna i znów będzie ten potworny ból, czy już po tym zatruciu to wszystkie kanały i nerwy wytrute jednocześnie?
    2. Ostatnio byłem na wizycie, dentysta coś powiercił, ale na szczęście już nie odczuwałem takiego bólu (czyli zatrucie zadziałało), chciał wynerwić tego zęba, jednak mu się to nie udało. Kanały są podobno wąskie. Spróbuje wynerwić ten kanał podczas kolejnej wizyty. Czy nerw musi został usunięty? Czy też np. jeśli jest to niemożliwe, to kanał może być czyszczony i opracowywany a następnie uzupełniany?

    Z góry dziękuję za wszystkie cenne dla mnie informacje.

  • #2
    chyba bym sie nie zdecydowal na kanalowe na nfz... Z tego co piszesz to metody faktycznie przestarzale, teraz mozna zrobic zeba kanalowo praktycznie na jednej wizycie no i co najwazniejsze bez zadnego bolu.Robilem już dwa razy i mam kompletnie inne doswiadczenia, zwykly zabieg dentystyczny jak kazdy inny, moge polecic Scandinavian Clinic jak jestes z Krakowa, tam robia super i profesjonalnie

    Komentarz


    • #3
      Mam wyłącznie złe doświadczenia z dentystami na NFZ. Skutki ich “pomocy” naprawiam do dziś. Jeśli masz taki problem ze zwykłym leczeniem kanałowym to chyba widać na jakiego lekarza trafiłeś. Ogólnie przykro mi. Leczenie kanałowe nie jest przyjemne ale ból wynikający z zatrucia zęba powinien minąć po jednym dniu. Krwawienie i stan zapalny są niedopuszczalne. Dobrze zatruty ząb nie boli! A jeśli idziesz na kolejne wizyty i dentysta “coś tam powierci” a problem zostaje, to radzę zmienić specjalistę. Wiem, że leczenie prywatne jest koszmarnie drogie ale to jedyne co mogę szczerze polecić. Martwe zęby są bardzo kruche. Jeśli usunięta zostanie zbyt duża część korony, to ząb złamie ci się podczas jedzenia kanapki czy jabłka. Wtedy prawdopodobnie trzeba będzie ząb usunąć a to kolejny koszt i ból. Czy warto?

      Komentarz


      • #4
        Ja też polecam Scandinavian Clinic! 2 tygodnie z bolącym zębem??!!! Co to za metody w XXI wieku! Od jakiegos czasu korzystam z usług doktora Macieja Lepszego w tej klinice dentystycznej i kanalowe miałam już 2 razy i zero bólu, dwie wizyty i ząb zrobiony. Także zastanów się czy warto się tak męczyć, czy czasem tam gdzie chodzisz nie robią ci większej krzywdy …

        Komentarz

        Pracuję...
        X