Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Leczenie kanałowe - konieczne ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Leczenie kanałowe - konieczne ?

    Witam,
    mam taki oto problem:
    Byłem wczoraj u dentysty bo zauważyłem małą dziurkę w górnej dwójce.
    Młoda dentystka wzięła się do pracy, wierci wierci aż wkońcu mówi że dowierciła się do miazgi/nerwa ( czy jakoś tak ) i będzie wymagane leczenie kanałowe o_0
    Strasznie się wystraszyłem i zdziwiłem bo ząb ani mnie nie bolał ani nic i nigdy nie miałem kanałowego. No i wsadziła mi trutkę. Mam pytanie czy to jest konieczne? Czy jeśli sie dowierciła do tego nerwa to już kanałówka jest niezbędna? Czytałem, że coś tam, jak miazga jest skażona bakteriami i ma zapalenie ( przy czym ząb wtedy boli ) to jest konieczność leczenia kanałowego ale w moim przypadku Pani dentystka dojechała wiertłem do miazgi, a ból wcześniej nie występował. Wsumie nie wiem jak można stwierdzić czy było to zakażenie bakteryjne etc. Ktoś miał podobny problem? Czy może sprawa jest oczywista i dojechanie do nerwa = leczenie kanałowe i nie ma że boli ?
    Ostatnio edytowany przez baal; 27.09.2014, 14:28.

  • #2
    Wiadomo, że wszyscy bardzo się boją kanałowego leczenia. Ale czasem faktycznie jest tak, że nie ma innego wyjścia, nawet nie boli, albo nie odczuwa się bólu....no nasz organizm różnie reaguje i czasem nie boli, choć wydaje nam się, że nie powinno. Lekarz nie jest sadystą, nie zaleca kanałówki dla rozrywki, skoro takie leczenia uznał za konieczne, to znaczy, że jest konieeczne. I głowa do góry, źle nie będzie

    Komentarz


    • #3
      Kanałowe realizowane przez dobrego dentystę nie boli - problemem jest tutaj wysoki koszt leczenia, a ból to musiałem przeżyć wcześniej.

      Komentarz

      Pracuję...
      X