Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spuchnięcie i ból - wyrwanie zęba ( po 3 miesiącach)

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Spuchnięcie i ból - wyrwanie zęba ( po 3 miesiącach)

  Witam. W połowie stycznia miałem wyrwaną górną lewą ósemkę. Ząb był *dochodził* do zatok. Dostałem antybiotyk i ketonal. Rana po wyrwaniu została zszyta. Po tygodniu było ok. Po ok 2 tygodniach powrócił jeszcze większy ból. Lekarz - chirurg stomatolog przepisał antybiotyk i powiedział, że powinno przejść. Po tygodniu przeszło. Na początku kwietnia spuchł trochę policzek i w miejscu wyrwania zęba dalej jest odczuwany ból który promienuje do lewego ucha. Poszedłem znowu do dentysy zaproponował leczenie kanałowe zęba nr 5. Bo prawdopodobnie to jest powód bólu. W miedzy czasie dolna lewa ósemka została usunięta, bo była zniszczona. Po tym wyrwaniu dolnym nie boli, a góra dalej jest troche spuchnięta i jakby bolało w miejscu wyrwania zęba? Również na dziąsle pomiędzy 6 górną prawa a 7 jest zaczerwienienie. To zaczerwienie boli szczególnie podczas mycia lub nitkowania.

  Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem co mam dalej robić? Czy leczyć kanałowo ząb nr 5? Skoro wydaje mi się, że to boli z tego wyrwanego zęba. Czy zrobić jeszcze raz prześwietlenie? Czy może udać się do laryngologa?

 • #2
  Podstawą są zdjęcia RTG i badanie żywotności zębów aby znaleźć przyczynę dolegliwości. Należy zgłosić się do lekarza - to on zadecyduje czy leczyć ząb kanałowo i poda przebieg leczenia.

  Komentarz

  Pracuję...
  X