Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problemy po ekstrakcji dolnej lewej ósemki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problemy po ekstrakcji dolnej lewej ósemki

    Witam serdecznie
    Uprzedzając pytania, tak jestem panikarzem, ale wolę się spytać niż potem usłyszeć "dlaczego Pan wcześniej nie pytał, teraz jest już za późno"
    Tak więc
    po ekstrakcji ósemki 9 dni temu, która była wybitnie w niekorzystnym położeniu, niewybita itp (zabieg trwał 3,5 godziny i zaorał mi pół twarzy -> potężne cięcia):
    1. mam połowicznie "znieczulony" język, ale myślę że powoli wspomagając się witaminą b complex czucie wraca tak więc w sumie nie jest to problem
    2. nie mogę otworzyć buzi szerzej niż na szerokość dwóch palcy... wiem że to dopiero 9 dni.... ale nie widzę żadnych postępów... nie chciałbym do końca życia nie móc normalnie ugryźć kebaba w bułce... czy powinienem się tym przejmować? a jeśli nie to po jakim czasie powinienem zacząć? nie chce mi się wierzyć po prostu że nagle w magiczny sposób wrócę do starego "rozwarcia" jamy ustnej :P
    z góry dziękuję i pozdrawiam

  • #2
    Szczękościsk po zabiegu ekstrakcji może się zdarzyć.
    Można stosować ciepłe okłady na przykurczone mięśnie, masaże oraz ćwiczenia delikatnego rozwierania ust. Można mierzyć stopień rozwarcia w palcach np. jeśli pomiędzy otwarte szczęki wchodzi 1 palec. Prawidłowo to 3 palce.
    W razie nie ustąpienia dolegliwości po ok tygodniu proszę zgłosić się do lekarza.

    Komentarz


    • #3
      Ból po ekstrakcji zeba może się utrzymywać dość długo, niektórzy narzekają na ćmiący ból nawet do kilku tygodni po zabiegu....Jednak mnie ten czas 9 dni by trochę zaniepokoił, zwłaszcza, że nie możesz normalnie jeść. Więc ja osobiście dla pewności wybrałbym się do lekarza, żeby się upewnić czy wszystko jest ok

      Komentarz


      • #4
        zapisałem się do lekarza, niestety termin dopiero na 23.04....mam nadzieję że nie utrwali mi się ten szczękościsk do tego czasu i ogarną coś ^^ było nie było ekstrakcja miała miejsce 1.04... a szczęka ani o mm szerzej się nie otwiera... :/
        dziękuję za porady

        Komentarz

        Pracuję...
        X