Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Suchy zębodół - tak czy nie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Suchy zębodół - tak czy nie?

    Witam wszystkich,

    31.03 miałam ekstrakcję zęba 36. Zabieg był krótki, ale ze względu na położenie korzeni potrzebna była poradnia chirurgiczna, a nie zwykła, by można było znieczulić.

    Po ekstrakcji założono mi spongostan, rana bardzo krwawiła i kilkadziesiąt dodatkowych minut spędziłam w gabinecie właśnie z tego powodu. Dopiero gdy krwawienie w miarę ustało Pani doktor pozwoliła mi jechać do domu.

    Bardzo dbałam o to, by nie zrobił się suchy zębodół. Już raz to przechodziłam przy poprzedniej ekstrakcji i bardzo nie chciałam, by cokolwiek z tamtych wydarzeń się powtórzyło.

    Dziś mija druga doba od zabiegu - o 16 dokładnie 48 godzin. Początkowo skrzep był duży, zakrywał całą ranę. 1.04 zaczął jakby się zmniejszać, ale zrobił się szary, więc myślałam że wszystko jest dobrze. Dziś - 2.04 jest już dużo mniejszy niż przedwczoraj, nadal szary. Mam jednak w ustach obrzydliwy posmak i zapach, wydaje mi się, że jest on odczuwany przez osoby trzecie i dodatkowo pojawiły się dolegliwości bólowe. Da się je znieść przy pomocy leków przeciwbólowych, ale mam wrażenie, że coś jest nie tak.

    Stosowałam się do zaleceń, nie piłam i nie jadłam przez 2 godziny po zabiegu, paliłam dopiero dziś, żułam również gumę jednak dopiero po 24 godzinach i tylko chwilę oraz tylko jedną stroną - tak, by było daleko od rany.

    Mam 20 lat i nie mam żadnych problemów zdrowotnych.

    Czy powinnam udać się do stomatologa? Lub co powinnam w tej sytuacji zrobić?
    Ostatnio edytowany przez linthu10; 02.04.2014, 21:07. Powód: Brak podania informacji o wieku

  • #2
    Prawidłowy czas gojenia po ekstrakcji to 6-8 tygodni. Po kilku dniach rana dalej jest obecna i z tym związane mogą być dolegliwości. Ważne jest aby higiena była zachowana prawidłowo. W razie silnych dolegliwości bólowych proszę udać się do stomatologa.

    Komentarz

    Pracuję...
    X