Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ósemka-wyrywać czy nie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ósemka-wyrywać czy nie?

    Witam. Od jakiegoś czasu czuje ból dziąsła i udałam się z tym do dentysty, który stwierdził, że wyrzyna mi się ósemka. Radził zrobić pantomogram, aby stwierdzić czy rośnie ona równo. Dzisiaj wykonałam to badanie i dodaje je w załączniku. Lekarz dentysta krótko omówił to zdjęcie i powiedział, że jego zdaniem warto jest usunąć górną prawą ósemkę. Faktycznie cała prawa strona mnie pobolewa, ale bardziej boli mnie dziąsło po prawo w tym miejscu gdzie wyrzyna się dolna ósemka. Nie wiem czy jest to stan zapalny, może to po prostu ból związany z wyrzynaniem się ósemki. Chciałabym się poradzić czy w moim przypadku konieczne jest wyrywanie jakiejkolwiek ósemki, ponieważ lekarz twierdzi, że ta prawa górna ósemka będzie mi przesuwać resztę zębów do środka i w ten sposób psuć zgryz. Nie chciałabym wyrywać zęba jeśli nie jest to niezbędne. Moja koleżanka miała podobny zabieg(tzn. najpierw musieli jej przeciąć dziąsło, ponieważ ząb się jeszcze nie wyrznął) i nie wspomina tego dobrze, dlatego też wolałabym tego uniknąć. Podejrzewam, że w moim przypadku zabieg wyglądałby tak samo, ponieważ jeszcze żadna ósemka mi się nie wyrznęła. Będę wdzięczna za radę czy wyrywanie ósemki w moim przypadku jest konieczne.

    Pozdrawiam
    Kasia
    Załączone pliki

  • #2
    Moim zdaniem usuwają ósemkę nic w zasadzie nie tracisz, te zęby są w zasadzie nie wykorzystywane i niewidoczne, a więc nie musisz się martwić. Po drugie jeśli lekarz zlecił Ci zrobić pantogram to udaj się teraz do niego i niech na to spojrzy. Podam Ci namiar na mojego lekarza jest to doktor Klaudiusz Rojek, możesz do niego zadzwonić i zapytać. Moim zdaniem to fachowiec i na pewno Ci pomoże. Nie wiem skąd jesteś, ale przynajmniej konsultację telefoniczną przeprowadzisz. Być może rozwieje Twoje wątpliwości. Numer tel: 606 34 95 68. Powodzenia!

    Komentarz

    Pracuję...
    X