Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

paradontoza a aparat na stałe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • paradontoza a aparat na stałe

    Witam,

    Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, sprawa jest dla mnie mocno poważna, nie wiem co mam robić

    Mam stwierdzoną paradontozę. Nieco podwyższają mi się dziąsła na części zębów, dość mocno na górnych trójkach i czwórce. Dbam o nie ile mogę ale to po prostu się dzieje. Wedle słów lekarza powodem niektórych odsłonięć jest nacisk dolnej szczęki na górną. Kilka miesięcy temu miałam korygowane zęby - lekarka piłowała to co wydawało się sprawiać ten problem. Wszystko było ok, minęło kilka tygodni i szczęka zaczęła się przemieszczać i oparła się o górne trójki. Wtedy górne; dwójka i trójki, czwórka i piątka zaczęły odsłaniać się momentalnie . Teraz mam mocno przemieszczającą się dolną szczękę. Jeśli śpię na brzuchu (pewnie układam się tak, że jakoś leże na brodzie), cofa mi się i wraca do stanu w którym co prawda nic do siebie nie pasuje ale też dolne zęby nie opierają się o górne. Wieczorem problem nawraca, wszystko mnie boli i tylko przy odrobinie szczęścia nie opiera się o przód. Jeśli śpię normalnie - rano wita mnie ból zębów. Byłam już o ortodonty, który starał się ustawić zęby we właściwym położeniu. Kilka dni było dobrze i znów wszystko zaczęło szaleć. Przy pierwszym spotkaniu lekarka wspominała o aparacie nazębnym... który notabene miałam jako nastolatka... (mam ciasno ustawione zęby, trochę w położeniu krzyżowym, proponowała usunięcie czwórek u góry i dołu). Jestem podłamana, zaczynam zdawać sobie sprawę, że ten aparat na zęby może być jedynym rozwiązaniem problemu... ale boję się czy założenie go nie sprawi, że paradontoza ruszy jeszcze szybciej... jakie są na to szanse? co robić? nie poddawać i starać się ustawiać szczękę piłując zęby i trzymać kciuki że w którymś momencie zaskoczy? czy to jest realne jeszcze?
    Nie mam pieniędzy na cały zestaw - założenie aparatu a potem zabiegi przeszczepiania kości i dziąseł. Nie wiem czy mam wystarczająco wiele siły żeby przez te dwa lata znosić swój wyszczerz z mocno podniesionymi dziąsłami. Mam duże zęby, w związku z tym to już teraz wygląda źle, dodatkowo jeszcze uśmiecham się całą gębą. Jestem w patowej sytuacji... pomocy !

  • #2
    te pytania powinnaś zadać specjaliście od paradontozy




    _______________________
    czy ?

    Komentarz


    • #3
      Pani przypadek jest bardzo skomplikowany, ale proszę się nie martwić. Wystarczy przyjść do Kliniki Dental Design, aby znów mogła mieć Pani piękny i zdrowy uśmiech, a z problemem na pewno sobie poradzimy. Zapraszamy!

      Komentarz


      • #4
        Musisz się udać do odpowiedniego specjalisty - a jeśli chodzi o samą pielęgnację - miękka szczoteczka, pasta ajona, dbałość o systematyczność. Jedynie w taki sposób możecie faktycznie uzyskać zadowalające efekty.

        Komentarz


        • #5
          Witam. Została u mnie zdiagnozowana paradontoza i powoli wpadam w panikę.jak to leczyć ? Boję się,że stracę zęby !

          Komentarz


          • #6
            Spokojnie.Stres nic nie da. Jesteś dopiero na początku choroby .W tym okresie nie daje żadnych trwałych zmian. Najważniejsze jest włączenie odpowiedniego leczenia. Wybiersz się do dobrego stomatologa . Kup sobie również pastę do zębów Sulphodent. Również choruję na paradontozę oraz pasta ta bardzo mi pomogła.
            Polecam jeszcze zajrzeć sobie na stronę:
            - znajdziesz tutaj opis dolegliwości wraz z informacjami na temat tego jak to leczyć

            Komentarz


            • #7
              paradontoza

              paradontoza ciężki przypadek ja jako tako paradontozy nie mam ale mam za to stan zapalny dziąsła przy dolnej szótsce . Moj dentysta powiedział ,ze mam to dobrze doczyścić , wtedy będzie mógł otworzyc zęba ( bo prawdpodnie jest tam próchnica , reaguje na zimno ) :/ . A skad jesteś autorko wątku ? gdzie chodzisz do denstysty? Ja jestem z Krakowa i chodzę do dr batosza Cichonia ( stomatologia cichoń )

              Komentarz


              • #8
                ósemka

                Ja miałam podobną sytuację . W chwili obecnej mam stan zapalny dziąsła przy szóstce , siódemce bo ..... wyrzyna mi się ósemka . Też jestem z Krakowa i również chodze do dr Bartosza Cichonia . Przez czysty przypadek to wyszło .W dodatku jest zatrzymana , czyli do usunięcia poprzez zabieg z interwencją chirurga .Powiem Wam ,ze mam pół gardła spuchnięte.biorę lek przeciwbólowy.Co do paradontozy , to bierz dużo wit. C , ja akurat na szczeście jako tako się z nią nie borykam .

                Komentarz


                • #9
                  Normalnie mnie to boli ;/ wizytę mam w poniedziałek , pan dr kazał mi przyjść zarazz samego rana , by wykonać zdjęcie panoramiczne . by zobaczyć jak ta ósemka rośnie . nawet przełykać śliny nie umiem

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X