Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silny ból i opuchlizna po wyrwaniu ósemki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Silny ból i opuchlizna po wyrwaniu ósemki

    Witam.
    Jestem 24h po wyrwaniu górnej, prawej, ósemki. Jakiś czas temu ułamała się ona, dentysta doszedł do wniosku, że nie ma sensu jej zostawiać, bo pół odpadło, a na wcześniejszym przeglądzie wyszło, iż jest odwapniona i z lekkim ubytkiem(nie zrobił mi jej ze względu na leczenie kanałowe jednego zęba i oczekiwanie na decyzję, czy jej nie wywalić- mam bardzo wąski zgryz i zęby mi się nie mieszczą).
    Wczoraj mi ją wywalił, godzinę się męczył. Kiedy znieczulenie zeszło, nadszedł koszmar. Ból jest nie do wytrzymania, opuchlizna jest tak duża, jakby ktoś mi porządnie zdzielił po twarzy. Przejrzałam mnóstwo wątków w internecie, żeby znaleźć cokolwiek, co mogłoby mi pomóc. Okłady i antybiotyk, które stomatolog mi zalecił, nic nie dają. Środki przeciwbólowe również. W nocy co chwilę się budziłam, w sumie może ze 3-4h przespałam.
    Nie mam pojęcia, co robić. Dentysta mi powiedział, że po dopiero po dwóch dniach, jakby bardzo bolało itp, mam się zgłosić, bo w pierwszej dobie podobno jest to normalne.
    Nie zauważyłam, żeby coś się działo z ewentualnym skrzepem.

    Co jeszcze mogłabym zrobić, żeby chociaż noc przespać i ból ustąpił na więcej niż pół godziny?

  • #2
    Ketonal brałaś?

    Komentarz


    • #3
      mocne leki przeciwbólowe,zimne okłady.

      Komentarz


      • #4
        Okazało się, że to suchy zębodół, stąd ten ból. Ketonalu na początku nie dostałam, dopiero teraz dentysta mi przepisał.


        Przy okazji mam pytanie- czy to normalne, że dziąsło, mimo leczenia, mocno reaguje na zimno? Nie ma mowy, żebym normalnie wyszła na zewnątrz, bo boli mimo wziętego kilka godzin wcześniej ketonalu. Zimnych rzeczy też nie mogę jeść, bo automatycznie jest reakcja.

        Komentarz


        • #5
          Lekarz powiedział że mam wrażliwe zeby i tak już zostanie, ale to chyba nie jest normalne. Zęby reagują bólem na zimno i gorąco. Co ja mam zrobić? Dodam że mieszkam w Belgii i zapłaciłam bardzo duże pieniądze i mam nadzieje że nie będę musiała ich zrywać. Proszę o pomoc

          Komentarz

          Pracuję...
          X