Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piaskowanie i skalling ... raz w miesiącu ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Piaskowanie i skalling ... raz w miesiącu ?

    Witam wszystkich

    Od 1,5 roku jestem "niewolnikiem" piaskowania i skallingu.

    Nie wiem co się stało, ale chyba pod wpływem ogromnego stresu który przeżyłem, bariera ochronna na moich zębach pękła jak bańka mydlana i już jej po prostu nie ma.

    Od Kilkunastu miesięcy muszę powtarzać z dość wzmożoną częstotliwością ww. zabieg.

    Ostatni raz byłem na tym zabiegu chyba 02. sierpnia. A co jest teraz na moich zębach ? Od 1,5 tygodnia moje zęby ponownie nadają się do tego zabiegu, osad/kamień widać z daleka. W zasadzie to problem tkwi w nadmiernym gromadzeniu się kamienia, a nie w nalocie na zębach. Nie wiem z czego to się bierze. Niespełna miesiąc odstępu pomiędzy poszczególnymi zabiegami to jest jakieś przegięcie, nie stać mnie na to.
    Zęby myje 2 razy dziennie, rano i wieczorem, płukanki używam 3-5 razy na dobę. Owszem: palę papierosy, 1,5 paczki dziennie, do tego kawa, herbata itp, ale na litość boską, nie jestem jedynym palaczem i smakoszem kawy, ale nie widziałem by u innych ten proces rozwijał się w tym tempie... problem jest naprawdę dobijający. Co radzicie ? Jak z tym walczyć ( tak wiem, rzucić palenie, mama też mi to mówi ... ). Ale tak na serio ? Czy to nie wskazuje może na jakieś inne problemy zdrowotne ? Chociaż czuję się zdrów jak ryba, mam 24 lata.

  • #2
    Podejrzewam że to efekt tego iż w gabinecie po piaskowaniu nie jest wykonywany polishing. Jesli tego się nie robi ( a wielu kolegów tego nie robi) to piaskowanie nie ma sensu. W naszej klinice stosujemy profesjonalne czyszczenie zębów którego jednym z elementów jest piaskowanie.

    Komentarz


    • #3
      Chyba ma Pan/Pani rację. A jak wygląda zabieg polishingu , bo cięzko mi jako laikowi stwierdzić jak jest rzeczywiście. Gdyby nie odległość to już bym się do Państwa wybierał.

      Komentarz


      • #4
        To polerowanie przy użyciu specjalistycznych końcówek, szczotek i past.

        Komentarz

        Pracuję...
        X