Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z identyfikacją bólu i jego przyczyny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z identyfikacją bólu i jego przyczyny

    Od 2-3 lat co parę tygodni czułem wyrzynające się ósemki, ból był słaby, trwał 1-2 dni. Jednak ok. tydzień temu znów się zaczął, trwał w sumie ponad tydzień, był w miarę stały,
    długotrwały, ale bardziej przypominał ćmienie. Po jakimś czasie jednak zaczęła boleć mnie głowa. Od wczoraj co prawda już nic nie boli, ale po uważnym przyjrzeniu się temu zębowi zauważyłem coś dziwnego: tuż przy styku z dziąsłem(ząb nie jest w 100% odsłonięty) jest jakby plamka o innym odcieniu "bielożółci" niż ząb, a w środku brązowa plamka. Wybieram się z tym do dentysty, mimo że już nie boli, ale może to nastąpić dopiero za 1,5-2 tygodnia. Co to może być? Powinienem się martwić, czy może to normalne przy wykłuwaniu się zęba mądrości?
    Dodam tylko, że nie odczuwam żadnego dyskomfortu przy ciepłym, czy zimnym, ani przy gryzieniu czy dotykaniu.
    Ostatnio edytowany przez schiza; 19.04.2012, 22:38.

  • #2
    Ósemki często wyżynają się długo i etapami.Co do plamek, ciężko czasem zadbać o 100 procentową higienę ostatnich zębów ze względu na dostęp do nich, a co za tym idzie mogła pojawić się próchnica- ta brązowa plamka, te jasne to być może odwapnienia. Idź do stomatologa.

    Komentarz

    Pracuję...
    X