Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dziwny bol

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dziwny bol

    Witam, ktoregos dnia w pracy w poniedzialek poczulam dziwne cmienie zeba stwierdzilam ze chyba mnie przewialo <pracuje w przeciagach> z dnia na dzien bolalo coraz czesciej i coraz mocniej bol pojawial sie na poczatku w okolicach pierwszego gornego zeba z prawej strony do konca tygodnia bolala cala strona tak ze nie wiadomo bylo wkoncu co boli czy zab czy dziasla, zadne leki przeciwbolowe nie pomagaly nawet na chwilke.W piatek kiedy wkoncu mialam wolne pojechalam wieczorem na pogotowie stomatologiczne dentystka, ktora mnie przyjela stwierdzila ze nic nie ma wszystkie zeby sa wyleczone nic nie widzi co by moglo byc przyczyna bolu, w kazdym badz razie rozwiercila 2 zeba i powiedziala ze on jest jakis dziwny i byc moze wypelnienie trzeba wymienic, zalozyla jakas mas przeciwzapalna dala 2 znieczolenia i powiedziala ze masc wkrotce powinna zaczac dzialac i jesli to jest przyczyna bolu to do rana powinno przestac. W ciagu 10 dni kazala mi isc do swojego dentysty zeby usunac masc bo nie mozna z nia za dlugo chodzic. Bolec nie przestalo nawet na 5 min w poniedzialek z rana polecialam do swojej dentystki, byla bardzo zdziwiona ze z bolem przyszlam , tez popatrzala na ta2 wyjela ta masc i tez cos wsadzila powiedziala ze to raczej nie to boli bo nic tam nie ma , wyrwala przy okazji 8 bo stwierdzila ze trzeba ja i tak wyrwac. Stwierdzila ze to co mnie boli to zapalenie zatoki szczekowej ze mam isc do lekarza ogolnego zeby przepisal mi antybiotyk, wiec poszlam. Lekarz wypisal antybiotyk w piatek kazal przyjsc na kontrole. Wytrzymalam jakos znowu do piatku poszlam do lekarza jak powiedzialam ze mi nie przeszlo to popatrzyl jak na warjata i stwierdzil ze w takim razie on nie wie co mi jest! Powiedzial zebym pojechala zrobic zdjecie i w poniedzialek jak bede miala z opisem to wrocic! Nie moglam juz z bolu az twarz mi dretwiala nie moglam funkcjonowac ani nic jesc ani pic! Nie moglam nawet mowic doszlo do tego ze jak otwieralam buzie poczulam powietrze to bol byl taki ze nie wiedzialam co sie dzieje! Nie wytrzymalam pojechalam znowu na pogotowie stomatologiczne usiadlam na fotelu i powiedzialam ze nie wyjde stad do poki mi ktos nie pomoze ze ja nie wytrzymam kolejnego dnia z bolem. Dentystka tez wspomniala o zdjeciu no ale skad wziasc wieczorem zdjecie. Powiedziala ze ewentualnie moze mi otworzyc tego zeba i zobaczyc czy cos w srodku sie dzieje. Bylo mi wszystko jedno, wiec otworzyla i sama sie zdziwila powiedziala tylko ; dziecko jak ty tyle wytrzymalas; powiedziala ze zrobil mi sie jakis zgorzel czy cos takiego nie wiem co mi tam zrobila wiem tylko ze przestalo bolec wyszlam szczerbata ale szczesliwa wywiercila mi masakryczna dziure z przodu no ale tak musiala, a ze to pogotowie i jest to tylko pomoc dorazna wiec pojechalam z dziura do domu. Teraz czekam do jutra zeby isc dalej robic tego nieszczesnego zeba. Jak to mozliwe ze w srodku robi sie jakis zgorzel i tego nie widac?? Czy to mozliwe ze przez taki zgorzel mozna potwornie cierpiec tyle dni??? Przepraszam za troszke haotyczna tresc ale sie spieszylam

  • #2
    Zgorzel do gnilny rozpad tkanek miękkich w przypadku zęba chodzi o miazgę zwaną popularnie "nerwem"
    Zgorzel może być jałowa lub zakażona bakteriami.

    Taki ząb można uratować przed usunięciem poprzez leczenie kanałowe.

    Komentarz


    • #3
      A skad to sie wzielo i czy to mozliwe ze az tak bardzo mnie bolalo od tego przez 2 tygodnie i dentysta tego nie widzial jak mowilam ze mnie boli, a pozatym ten zab byl niedawno leczony.

      Komentarz


      • #4
        Skoro był niedawno leczony to moge podejrzewać to co najczęściej ma miejsce w takich przypadkach.

        1. Głęboki ubytek dochodzący w pobliże miazgi zęba.
        2. W ubytku (dziurze) znajdują się bakterie.
        3. Bakterie sa tak małe że moga przenikać przez bardzo wąskie kanaliki zębinowe dochodząc do miazgi. Powodują jej uszkodzenie - dochodzi do stanu zapalnego.
        4. Stan zapalny nie daje objawów ponieważ wysięk znajduje ujście przez ubytek (dziurę).
        5. Po założeniu plomby dochodzi do zamknięcia jedynej drogi dla wysięku i dochodzi do brzęku w zamkniętej przestrzeni jaką jest wnętrze zęba.
        6. To wywołuje bardzo silny ból.

        Dlatego brak bólu zebów nie świadczy o ich dobrej kondycji i jedynie wizyty kontrolne i badanie przez stomatologa, także rtg są w stanie wyłapać początki bezobjawowej próchnicy.

        Zdarza się czasem że do zgorzeli dochodzi nawet w nieleczonych wcześniej zębach. Przyczyną uszkodzeń może być wtedy uraz fizyczny bądź termiczny.

        Komentarz


        • #5
          Dziekuje bardzo za odpowiedz, troszke mi to wyjasnilo myslalam ze moze czas najwyzszy zmienic denytste Ale widze ze nie ma takiej potrzeby. Jesli chodzi o wizyty kontrole to jestem naprawde czestym gosciem u swojej Pani Nie wiem czy to wina zebow czy czego<higiena tu nie wchodzi w gre poniewaz staram sie dbac naprawde> ale nie mam zeba na ktorym nie mialabym ;Łaty; nie wiem dlaczego tak jest w czym tkwi problem i skad to wszystko zawsze mi sie przytrafia. Ale zapewne nie ja jedna. Pozazdroscic tylko tym ktorzy nie maja takich problemow i pogratulowac snieznobialego usmiechu

          Komentarz


          • #6
            Witam ponownie. Juz calkiem tu nic nie rozumiem , tak jak ostatnio pisalam ze po wizycie na pogotowiu dentystka stwierdzila u mnie zgorzel ! Poszlam wczoraj do swojej dentystki tez opowiedzialam jej to wszystko ona zabrala sie do tego zeby tego zeba dalej robic i zapytala mnie co dokladnie ta stomatolog mi tam robila wiec powiedzialam ze rozwiercila stwierdzila zgorzel cos porobila igla i porzestalo bole, a ona do mnie mowi ze tu zadnego zgorzela nie bylo, wziela igle wkrecila w dziaslo wyjela nerw i stwierdzila ze ten nerw jest zdrowy !!! Ja poczulam tylko okropny bol podczas calego tego zabiegu!!! Nic juz calkiem nie rozumiem czy tu jedna chce pokazac ze madrzejsza od drugiej czy o co tu chodzi jak niby mozna wyjac zdrowy nerw???? Zalozyla mi znowu jakis opatrunek niby i mam przyjsc za tydzien. Czy moge prosic o jakas odpowiedz o co tu chodzi i co tam w tym nieszczesnym zebie sie dzialo? Od wizyty na pogotowiu naprawde mnie nie bolalo zreszta do tej pory nie boli bo juz nie ma co bolec skoro nerwu nie ma

            Komentarz


            • #7
              Jak zacznę pisać o możliwościach to strony nie starczy. Może nie było zgorzeli a był ostry stan zapalny miazgi (nerwu) co także jest wskazaniem do leczenia kanałowego.
              Jeśli moge coś / kogoś polecić to proszę zobaczyć na
              w zakładce "adresy praktyk" poszukać lekarza w swojej okolicy, który zajmuje sie profesjonalnie leczeniem kanałowym.

              Komentarz


              • #8
                czy to mozliwe zeby znowu mnie cos bolalo w tym miejscu??? niestety ale zaczyna sie to samo co przeszlam ;( a dentysta dopiero we wtorek!!! Pomocy!

                Komentarz


                • #9
                  Przykro mi ale na odległość nic nie działa

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam poraz kolejny. Bylam u dentysty we wtorek wyleczyla mi tego mojego zeba kanalowo niby wszystko mialo byc dobrze a teraz znowu czuje ze mnie ten zab pobolewa. Jest bardzo wrazliwy na zimne i na cieple i jak wyjde na dwor . Czy to normalne? Moze powinnam jakies zdjecie zrobic wszystkich zebow i wtedy udac sie gdzies na konsultacje moze w innym zebie gdzies sie cos dzieje czego nie widac golym okiem , juz sama nie wiem . Prosze o jakas podpowiedz a moze powinnam jednak zmienic dentyste moze ta moja aktualna nie przyklada sie za bardzo do tego co robi i jest nie dokladna. Dodam jeszcze tylko ze we wtorek pojawila sie wieczorem goraczka i jest do tej pory a nic innego mi nie dolega . Czy to mozliwe ze od zębow?

                    Komentarz


                    • #11
                      Po kanałowym wszystko jest możliwe. Powinno minąć po kilku dniach do 2 tyg.

                      Komentarz


                      • #12
                        Dzien dobry,

                        Chcialbym podpiac sie pod temat,

                        Otoz w moim przypadku czuje bardzo delikatne ''cmienie'' w gornej jedynce. mialem tak okolo pol roku temu, ale zniknelo po paru dniach. Niestety wczoraj powrocilo . Czy jest to powod do obaw czy moze tak czasem jest (nie wiem cisnienie atmosferyczne I inne czynniki)? Dodam ze o zeby dbam jak moge, czyli czeste szczotkowanie, nitkowanie itp.

                        z gory uprzejmie dziekuje za odpowiedz,

                        przepraszam za brak PL znakow

                        Komentarz


                        • #13
                          Może jest ktoś kto potrzebuje ortopedy. Ja polecam serdecznie Ortopeda profesor Jarosław Fabiś przeprowadzi profesjonalne operację oraz zajmie się rehabilitacją. Centrum medyczne w którym przyjmuje jest dobrze wyposażone w nowoczesne sprzęty medyczne. Można im zaufać. Polecam.

                          Komentarz


                          • #14
                            Skoro już mówimy o dentystach, zębach, a przede wszystkim o bólu zębów, to chciałbym się Was zapytać co sądzicie o stronie ? Pytam, ponieważ od lat korzystam z ich usług, a tak na dobrą sprawę nie zastanawiałem się co sądzą o nich inni ludzie

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X