Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

próchnica w ósemce/problem z lekarzem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • próchnica w ósemce/problem z lekarzem

    witajcie!
    w listopadzie fragment jabłka utknął mi między siódemką i ósemką.próbując ją wydostać poczułam chropowatą powierzchnię na ósemce i gdy obejrzałam w lustereczku to okazało się,że mam tam dosyć dużą dziurę,więc szybko udałam się do dentysty.wcześniej trochę zaniedbałam sprawę i ponad rok nie pojawiłam się na kontroli,bo wszystko było ok z moimi zębami,nic mi nie dolegało i zupełnie zapomniałam ;/ w każdym razie poszłam do najlepszego chirurga stomatologa i poprosiłam o kontrolę.chciałam umówić się na usunięcie tej nieszczęsnej ósemki.jednak pani doktor stwierdziła,że skoro ząb nie daję żadnych dolegliwości bólowych,nie reaguje na zmiany temperatury itd,to na razie się nie pali z usuwaniem.powiedziała,że w szóstce możliwe,że mam początki próchnicy,więc mam pojawić się za trzy miesiące w marcu i wtedy zobaczymy co z szóstką i ósemką.teraz przeczytałam artykuł,że nieleczona próchnica może prowadzić do poważnych chorób i przestraszyłam się nie na żarty.czemu w takim razie lekarka zdecydowała o pozostawieniu ósemki skoro próchnica jest ewidentnie widoczna?czy rzeczywiście skoro nie boli to znaczy,że miazga nie jest zaatakowana i nie grożą mi powikłania?nie wiem co robić.biec do innego lekarza czy poczekać do marca na kontrolę?pozdrawiam

  • #2
    W celu leczenia należy zgłosić się do stomatologa ogólnego (lub specjalisty stomatologii zachowawczej). Chirurgia stomatologiczna zajmuje się innymi dziedzinami.
    To prawda próchnica się nie cofnie i powinna być leczona jak najszybciej.

    Komentarz


    • #3
      ale ja właśnie najpierw byłam u stomatologa ogólnego i uznał,że najlepiej zrobię jak na usuwanie tego zęba wybiorę się do chirurga stomatologa,bo skierowany jest poziomo do innych zębów i może być to skomplikowany zabieg.ta lekarka u której byłam jest nie tylko chirurgiem stomatologiem,ale i zwykłym stomatologiem.moi znajomi leczyli u niej ubytki,usuwali kamień-ja sama miałam zabieg piaskowania.zresztą ona sama powiedziała,że jak zdecydujemy się juz na usunięcie(chociaż ja byłam już dwa miesiące temu zdecydowana)to najpierw i tak muszę zasięgnąć opinii ortodonty czy usunięcie tego zęba nie spowoduje problemów dla innych zębów...ja nie mam pod tym względem do niej zastrzeżeń,bo podeszła do sprawy profesjonalnie,tylko dziwi mnie,że odwleka w czasie usunięcie zęba z tak widoczną próchnicą.dlatego też postanowiłam się tutaj poradzić,bo po przeczytaniu tych artykułów nie wiem czy bezpieczne jest chodzenie z tą próchnicą.obawiam się powikłań...

      Komentarz


      • #4
        Skoro Twój dentysta tak ci zasugerował, to tak powinnaś też zrobić. Nie róbcie z siebie specjalistów od wszystkiego - słuchajcie dentysty. Usuwanie ósemek to żadna przyjemność, ale w większości przypadków okazuje się to być nieuniknione.

        Komentarz

        Pracuję...
        X