Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wypadający sztyft

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wypadający sztyft

    Witam serdecznie;
    Zacznę od początku całą historię z moją "dwójką", ok 20 lat temu była zaplombowana, ale ok 9 miesięcy temu przy nacisku odczuwałem ból, poszedłem więc do dentysty, który zaczął leczyć go kanałowo, a jako że odczuwałem ból założył mi lekarstwo i czymś zabezpieczył, jednak po dwóch dniach przy ugryzieniu bułki ząb ułamał mi się przy samym dziąśle. Dentysta zaproponował więc uzupełnienie na sztyfcie co zostało wykonane. Po ok 2 miesiącach przy śniadaniu ząb ze sztyftem wypadł, poszedłem więc do dentysty, a on zakleił mi cementem jak twierdził tym lepszym. Teraz jednak znowu ząb znowu mi się rusza i muszę iść do dentysty w celu ponownego zacementowania.
    Proszę o opinię co robić w moim przypadku czy do końca życia poprawiać cementowanie tego sztyftu i przy każdym jedzeniu sprawdzać czy ząb jeszcze jest czy zrobić cos innego.
    Dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

  • #2
    Utrzymanie sztyftu zależy od stanu zęba(korzenia), rodzaju sztyftu, jego kształtu itd itp.
    Cement tez ma na to wpływ.
    Bez zbadania i dokładnego obejrzenia trudno wyrokować.

    Komentarz


    • #3
      Dziękuję za szybką odpowiedź, korzeń leczony był kanałowo i był dość mocno rozwiercony bo była w nim zgorzel która powodowała ból, część sztyftu która wchodzi w korzeń była długości ok 1/3 zęba.

      Komentarz

      Pracuję...
      X