Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Białe plamy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Białe plamy

    Dzień dobry.. Mam straszliwy problem otóż na moich przednich zębach górnych : jedynkach, dwójkach czasem, trójkach - mam pojawiające się biały plamy - które nie są symetryczne. Wygląda to strasznie! Pojawiło się to zdaje się trochę po pojawieniu się zębów stałych.. mam to od kiedy pamiętam! Miałam już to chyba w wieku 10 lat. Nie wiem co robić.. Byłam u dwóch dentystów : jedna pani dała mi maść która nic nie pomogła, drugi pan powiedział że to fluoroza i nie da się NIC z tym zrobić! Jednak nie bardzo chce w to uwierzyć - ponieważ nie widziałam nigdy człowieka który by miał ten sam problem co ja! Te plamy pojawiają się zauważyłam - kiedy oddycham przez usta - ktoś mógłby powiedzieć : to proszę oddychać cały czas przez nos. No, ale one pojawiają się już po krótkiej rozmowie! ;( To bardzo krepujące- wygląda to ohydnie i wygląda jakbym w ogóle o zęby nie dbała! Próbowałam już wszystkiego myłam zęby z 5 razy dziennie, płukałam, nie jadłam słodyczy (myśl była taka ze może to próchnica- aczkolwiek jak chodzę do dentysty - to oni ŻADNEJ próchnicy nie widzą.. :[), odstawiłam fluor. I po prostu jestem załamana.
    Jeśli jest taka potrzeba mogę wysłać zdjęcie
    Bardzo proszę o pomoc
    (przepraszam może za zbytnią chaotyczność tej wypowiedzi )

  • #2
    Proszę przesłać foto.

    Komentarz


    • #3
      zdjęcie - przepraszam za złą jakość




      Nosze aktualnie aparat ortodontyczny(odnośnie tych plam to nic mi ortodontka na ten temat nie powiedziała) - dlatego zamalowałam tą powieszchnie
      Jeśli to zdjecie nie wystarczy moge dodać więcej.

      Komentarz


      • #4
        Na zdjęciu faktycznie niewiele widać. Trudno powiedzieć co jest jednoznacznie przyczyną takich białych plam. Przyczyn może być sporo. Jeśli pojawiają się po oddychaniu przez usta itp. to jest to typowy objaw wysuszenia szkliwa. Zęby nawilżane śliną są "wilgotne". Jeśli pacjent długo leży np. na fotelu dentystycznym z otwartymi ustami, zęby "wysychają" i zmienia się ich kolor na jaśniejszy. Na podobnej zasadzie działają środki wybielające.
        Często takie plamy znikają lub zmniejszają się po nawilżeniu.
        W tym przypadku aparat może sprzyjać ponieważ warga górna często nie przykrywa zębów bo zatrzymuje się na zamkach aparatu.

        Komentarz


        • #5
          Dziękuje za odpowiedz. Ale to na takie wysuszenie szkliwa da się coś poradzić ?Trzeba jakoś nawilżać szkliwo?

          Komentarz


          • #6
            Nie da się. Są plamy które nawet po nawilżeniu pozostają widoczne. Zwykle przyczyną jest jakieś zaburzenie w mineralizacji szkliwa podczas tworzenia zawiązka zęba.
            Fluoroza to rzadkie zjawisko.
            Odsyłam jeszcze tu:

            Komentarz


            • #7
              Przepraszam to jeszcze raz ja. Czyli ratunkiem mogą byc chyba tylko koronki czy cos takiego?

              Komentarz


              • #8
                Tak, raczej tak - korony lub licówki ale to jak strzelanie z armaty do komara.
                Na razie proszę poczekać i zobaczyć jak to będzie wyglądać po zdjęciu aparatu orto.

                Komentarz


                • #9
                  .;'.'./.;'. Dziekuje.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X