Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

odstawiona fuszerka?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • odstawiona fuszerka?

    Dzień dobry albo dobry wieczór,

    Piszę bo mam ogromny problem i aby zacząc cos działac muszę byc pewna, ze mam racje..po krótce opiszę swoją sytuację:
    jakiś rok temu zatruwalam zęba (kanałowo), założone wypełnienie swiatłoutwardzalne, minął ponad rok - plomba wypadła - drugie plombowanie (u tego samego dentysty) oczywiscie odpłatnie, minęły niecałe 3 miesiace, plomba sie "sciera" i ukrusza, a poza tym owa plomba jest biała (starła sie wierzchnia warstwa), i teraz moje pytanie? czy swiatloutwardzalna plomba moze byc biała? czy jest to po prostu zwykła fuszerka w postaci byle jakiego wypelnienia i polozeniu na wierzch swiatloutwardzalnej, jestem u kresu cierpliwosci bo wydalam juz niemałe pieniądze na cos, co po prostu jest teraz w fatalnym stanie,
    co mam robic?
    pozdrawiam

  • #2
    Po leczeniu kanałowym ze względu na osłabienie zrębu zęba zaleca się wykonanie korony lub wkładu tzw. inlay np porcelanowy lub złoty.
    Wszystko zależy od tego jak wygląda ząb. Być może nie utrzyma się w nim żadna plomba, bo niewiele z tego zęba zostało.
    Co do oceny to nie ważyłbym się bo nie jestem biegłym, a ponadto nie widziałem i nie badałem Pani.

    Komentarz


    • #3
      A czym mogłby mi Pan chociaz podpowiedziec jakie kroki mogę uczynic by to sprawdzic?
      Czy wystarczy, że udam się do innego dentysty, który by to obejrzał? Czy badaniem wzrokowym albo innym jest mozliwosc sprawdzenia tego?
      Czy mógłby by mi Pan chociaz odpowiedziec czy jest jakakolwiek mozliwosc zeby plomba swiatloutwardzalna od srodka była biala ? Proszę o poradę
      Dziękuje za odpowiedź
      Ostatnio edytowany przez multiwitamina; 25.01.2012, 00:13.

      Komentarz


      • #4
        Plomby światłoutwardzalne mają szeroką gamę odcieni bieli od ciemnożółtego bo jasnobiały.

        Komentarz

        Pracuję...
        X