Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Leczenie prawie wszystkich zębów - pytania - koszta

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Leczenie prawie wszystkich zębów - pytania - koszta

  Witam serdecznie.

  Otóż potrzebuję leczenia prawie wszystkich zębów , ostatnimi czasy strasznie je zaniedbałem a i odkładałem leczenie z braku środków i możliwości.

  Chciałbym poznać tu tylko szacunkowe koszta takiego leczenia - wiem że wszystkiego muszę dowiedzieć się u dentysty ale już teraz przydałoby się wiedzieć na czym stoję (ile spodziewać się na to przeznaczyć).

  Napiszę "krótką" autodiagnozę - prawdopodobnie mam próchnicę , zęby same z siebie nie bolą mnie prawie wcale jednak są ogólnie przebarwione,bardzo wrażliwe i właściwie wszystkie wymagają większego czy mniejszego łatania. Przy spożywaniu posiłków rzadko kiedy odczuwam ból , jedynie podczas jedzenia słodyczy czy picia bardzo zimnych napitków.

  Na początek chciałbym przede wszystkim naprawić przednie zęby - jeden przedni ząb mam ukruszony... wszystkie są przebarwione przy dziąsłach , potrzebują także wypełnienia ubytków z tym że w jedynce i dwójce ubytki są duże (tylko w kilku ubytki/dziury są czarne - w większości są one "żółte") , w pozostałych ubytki są stosunkowo niewielkie (oczywiście chcę białe wypełnienia). Myślę także nad jakimś wybielaniem na koniec czy coś w ten deseń.

  Reasumując ... ile SZACUNKOWO musiałbym przeznaczyć na to wszystko ? I w jakim czasie da się to wszystko zrobić ?

  Wiem że doprowadzenie zębów do tak fatalnego stanu jak to mi się "udało" się nie godzi i może to nieco szokować ale cóż teraz poradzę...

  Z góry dziękuję i liczę na jak najszybsze odpowiedzi. Pozdrawiam.
  Ostatnio edytowany przez daloop; 20.01.2012, 02:40.

 • #2
  Nie jest możliwe przedstawienie nawet szacunkowo kosztów leczenia bez zapoznania się ze stanem zębów.
  Jeśli wszystkie zęby są do leczenia to... (jakie leczenie? oczyszczenie z próchnicy i odbudowa zeba? czy może leczenie kanałowe wszystkich zebów?)
  Dorosły człowiek posiada zwykle 28 do 32 zębów.
  32 zęby razy 32 plomby (licząc po 100 zł jedna) to 3200
  32 zeby i być może po dwie dziury w zębie to już 6400
  32 zęby do leczenia kanałowego to może być już 15 000.

  Dlatego bez badania i konsultacji pisanie o kosztach mija się z celem.

  Komentarz

  Pracuję...
  X