Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Leczenie prawie wszystkich zębów - pytania - koszta

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Leczenie prawie wszystkich zębów - pytania - koszta

    Witam serdecznie.

    Otóż potrzebuję leczenia prawie wszystkich zębów , ostatnimi czasy strasznie je zaniedbałem a i odkładałem leczenie z braku środków i możliwości.

    Chciałbym poznać tu tylko szacunkowe koszta takiego leczenia - wiem że wszystkiego muszę dowiedzieć się u dentysty ale już teraz przydałoby się wiedzieć na czym stoję (ile spodziewać się na to przeznaczyć).

    Napiszę "krótką" autodiagnozę - prawdopodobnie mam próchnicę , zęby same z siebie nie bolą mnie prawie wcale jednak są ogólnie przebarwione,bardzo wrażliwe i właściwie wszystkie wymagają większego czy mniejszego łatania. Przy spożywaniu posiłków rzadko kiedy odczuwam ból , jedynie podczas jedzenia słodyczy czy picia bardzo zimnych napitków.

    Na początek chciałbym przede wszystkim naprawić przednie zęby - jeden przedni ząb mam ukruszony... wszystkie są przebarwione przy dziąsłach , potrzebują także wypełnienia ubytków z tym że w jedynce i dwójce ubytki są duże (tylko w kilku ubytki/dziury są czarne - w większości są one "żółte") , w pozostałych ubytki są stosunkowo niewielkie (oczywiście chcę białe wypełnienia). Myślę także nad jakimś wybielaniem na koniec czy coś w ten deseń.

    Reasumując ... ile SZACUNKOWO musiałbym przeznaczyć na to wszystko ? I w jakim czasie da się to wszystko zrobić ?

    Wiem że doprowadzenie zębów do tak fatalnego stanu jak to mi się "udało" się nie godzi i może to nieco szokować ale cóż teraz poradzę...

    Z góry dziękuję i liczę na jak najszybsze odpowiedzi. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez daloop; 20.01.2012, 01:40.

  • #2
    Nie jest możliwe przedstawienie nawet szacunkowo kosztów leczenia bez zapoznania się ze stanem zębów.
    Jeśli wszystkie zęby są do leczenia to... (jakie leczenie? oczyszczenie z próchnicy i odbudowa zeba? czy może leczenie kanałowe wszystkich zebów?)
    Dorosły człowiek posiada zwykle 28 do 32 zębów.
    32 zęby razy 32 plomby (licząc po 100 zł jedna) to 3200
    32 zeby i być może po dwie dziury w zębie to już 6400
    32 zęby do leczenia kanałowego to może być już 15 000.

    Dlatego bez badania i konsultacji pisanie o kosztach mija się z celem.

    Komentarz

    Pracuję...
    X