Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Leczenie zęba z którego wypadła pląba.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Leczenie zęba z którego wypadła pląba.

    Witam mam problem ponieważ wypadła mi plomba którą nosiłem około 2 lata udawszy się do innego lekarza dentysty ( nie do tego co mi leczył zęba i zakładał plombę) byłem święcie przekonany ze lekarz założy nową i po sprawie, a co się okazało pan dentysta usuną resztki tamtej plomby założył tzw. trutkę i chce mi leczyć tego zęba kanałowo. Nie informując mnie aby ten ząb był "chory" ani nic. Ząb po poprzednim wyleczeniu jest moim zdaniem jak najbardziej zdrowy ponieważ mnie nie boli ani nie widać na nim nic czarnego jak to bywa przy popsutych zębach. Teraz kieruję do was pytanie: Czy jeżeli udam się do tego dentysty co leczył i zakładał plombę 2 lata temu też będzie chciał mi go leczyć PORAZ DRUGI ?? a drugie pytanie jeżeli będę nosił trutkę przez 1 tydzień ( ponieważ muszę tyle czekać na wizytę u tego dentysty co leczył mi zęba 2 lata temu) czy nic się nie stanie i później po jej wyciągnięciu będzie można od razu zaplombować dziurę bez leczenia kanałowego. Potrzebuję pomocy ponieważ nie wiem co teraz zrobić jak zdecyduje się na POWTÓRNE leczenie to zapłacę około 160 zł plus 80 zł które zapłaciłem przy pierwszej wizycie za wyczyszczenie starej plomby i założenie trutki. Dziękuje z góry za pomoc.
    A i jeszcze zapytam czy dentysta do którego mam zamiar się udać będzie w ogóle chciał robić coś przy tym zębie jeżeli zobaczy że jest założona trutka i inny dentysta już coś przy nim grzebał ??

    SORRY ZA TO PLĄBA W TEMACIE )
    Ostatnio edytowany przez diil6; 12.01.2012, 15:51.

  • #2
    Konieczność leczenia kanałowego nie wynika z bólu. Prawdopodobnie doszło do martwicy miazgi (nerwu) zęba i lekarz podjął decyzję o przeprowadzeniu leczenia kanałowego w tym zębie. Jak założona jest trutka to już i tak nie ma odwrotu od leczenia kanałowego.

    Komentarz


    • #3
      no ale ja nadal upieram się przy tym że ząb jest zdrowy ponieważ jak odpadł mi plomba to gdy coś jadłem bądź piłem to cholernie bolało gdy dostało się w dziurę. A jeżeli wydrapię trutkę i udam się do innego dentysty aby mi to zaplombował bez leczenia, to będą mogły wystąpić jakieś skutki uboczne po pewnym czasie ??

      Komentarz


      • #4
        Założenie trutki wywołuje nieodwracalne zmiany w miazdze zęba. Jeśli po wypadnięciu plomby lekarz oczyścił próchnicę na dnie ubytku, to prawdopodobnie okazało się, że już nic nie pokrywa miazgi. Wtedy ma obowiązek leczyć ząb kanałowo. Ból czy brak bólu nie ma tu nic do rzeczy.

        Komentarz

        Pracuję...
        X