Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ósemka - mozliwość odmowy usunięcia?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ósemka - mozliwość odmowy usunięcia?

    Przepraszam, że tak nękam to forum, ale mam takie pytanie - mam 20 lat i stomatolog doradziła usunięcie ósemek, bo jak twierdzi i tak nie biorą udziału w procesie żucia a wywoływały (w szczególności dolne) częste stany zapalne, tak więc je usunęłam. Zostały mi dwie górne - jedna rośnie krzywo i będzie problem z leczeniem, więc jestem umówiona na jej usunięcie. Zostanie jedna górna ósemka którą też bym chciała usunąć - jest prosta i zdrowa, lecz po co mi ona - jak zacznie się psuć nie chcę ładować w niej pieniędzy jeśli chodzi o leczenie. Czy mają prawo mi odmówić jeśli zechcę ją usunąć (mowa o zabiegu na NFZ) ?

    I jeszcze pytanko trochę odrębne - powiedziano mi że mam recesję dziąsła przy dolnych, przednich zębach - czy można coś z tym zrobić? Używam miękkiej szczoteczki i pasty elmex na dziąsła czy to wszystko co mogę zrobić? Pewnie stąd silniejsza reakcja tych zębów na chociażby zimno...

    Gorąco pozdrawiam

  • #2
    Jeśli górna ósemka też nie bierze udziału w czynności żucia to jak najbardziej jest to wskazanie do usunięcia.
    Recesję można leczyć choć zależy to od rodzaju recescji i jej rozległości. Szczotkować należy metodą roll

    Komentarz

    Pracuję...
    X