Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szare dziąsło ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szare dziąsło ?

    Witam wszystkim mam na imię Marina i mam 18 lat i proszę o pomoc i może kilka słów otuchy. Pewnego dnia podczas jedzenia, pękła mi jedna ścianka zęba po czym skruszyła mi się jeszcze plomba która odkryła krater
    ząb nie bolał więc nie spieszyłam się do dentysty. Nie pomagało mi też to , że moje doświadczenia z lekarzami są dość bolesne długie i płaczliwe . Ale w końcu zebrałam się w sobie, poszłam do pani doktor z duszą na ramieniu, dentystka przy czyszczeniu stwierdziła iż jest on jeszcze trochę żywy ale nadaje się do leczenia kanałowego i trzeba go zatruć. Wszystko było by ok gdyby nie ostatnie moje osobiste oglądanie zębów, zauważyłam że przy też zatrutej 6 w miejscu gdzie jest trutka i dotyka ona dziąsła zrobiło się ono szare wręcz sine , trochę boli przy silnym dotyku czy silniejszym gryzieniu...przestraszyłam się strasznie i teraz moje pytanie czy to jest normalna reakcja dziąsła na trutkę czy mam migiem iść do lekarza?.

    Zawsze miałam problemy z zębami,jak byłam mała na słowo dentysta reagowałam histerycznie, ale teraz chce to zakończyć i dbać o to co widać na pierwszy rzut oka czyli uśmiech; D

    Edit.

    Dorzucam zdjęcie rtg niestety nie mam skanera i to jedyne co mi przyszło do głowy ;> <zdjęcie 6,7 i schowanej 8>
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez marines; 02.01.2012, 20:35.

  • #2
    Możliwe że środek dewitalizujący miał styczność z dziąsłem i wywołał taką reakcję. Należy zgłosić się do dentysty w celu dalszego leczenia kanałowego (bo pewnie minęło już 2 tygodnie od założenie "trucizny"?).

    Btw. odnośnie ósemki - to będzie do usunięcia chirurgicznego - bo nie wyrośnie sama.

    Komentarz


    • #3
      Dzisiaj byłam u dentysty tak jak w komentarzy okazało się że opatrunek się rozszczelnił i dziąsło miało kontakt z "trutką", Pani doktor to poprawiła i posmarowała dziąsło maścią teraz tylko czekam na kanałowe, wizytę mam na 19 dopiero. Dziękuję za odpowiedź

      Komentarz

      Pracuję...
      X