Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy można przesadzićz higieną jamy ustnej?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy można przesadzićz higieną jamy ustnej?

    Mam aparat na zęby (oba łuki, od czerwca 2010), bo przy dwóch górnych zębach (czwórki) miałam lekki zanik kości (na tyle lekki, że tylko wyczyszczono mi kieszonki i wszystko ładnie powróciło do normy), a na dole nie mam szóstek i powoli zęby zaczynały się rozchodzić.
    Myję zęby szczoteczką soniczą philipsa po każdym posiłku (3-6 razy dziennie po 2 lub wiecej tur - 1 tura na szczoteczce = 2min.) głównie zielonym elmexem (choć czasem też pomarańczowym), ale czasem blanxem lub sensodyne. + wyciorki. 1-2 razy dziennie używam Listerine. Czasem irygatora, ale rzadko, bo jest u rodziców. Tak naprawdę to czasem nawet myje zęby częściej...
    Miesiąc temu byłm u periodontologa i powiedział, że wszystko jest bardzo dobrze z moimi ząbkami. Ale od kilku dni mam wrażenie, że ząb, na którym jest obręcz aparatu się rusza. Czy jest to powód do niepokoju? Czy powinnam wcześniej iść do ortodonty? (moja planowa wizyta jest za 2,5tyg.)
    Ostatnio edytowany przez nem; 06.12.2011, 22:19.

  • #2
    Wzorowa higiena, szczególnie przy aparacie stałym - jest bardzo ważna. Dlatego trzeba o nią dbać niemal aż do przesady. Należy tylko pamiętać aby nie zrobić sobie krzywdy i zachować umiar przy szczotkowaniu. Nie szorować z użyciem nadmiaru siły, w jednym miejscu - może mieć to zły wpływ na tkanki zęba i dziąsła.
    Bardzo przydatny jest tu irygator i precyzyjne szczoteczki ortodontyczne.

    Komentarz


    • #3
      W trakcie leczenia ortodontycznego może wystąpić zwiększona ruchomość poszczególnych zębów - wiem z własnego doświadczenia

      Komentarz


      • #4
        Przy aparacie stałym ważne też jest nitkowanie i płukanie dokładne buzi. Ja używałam DentoFresh a po zdjęciu aparatu zero próchnicy, przebarwień. Aż sam jestem w szoku.

        Komentarz


        • #5
          Zmobilizował mnie Twój wpis i kupiłam też ten płyn DentoFresh oraz nici. Mam nadzieję, że tak samo jak Ty nie będę miała problemów po zdjęciu aparatu. Podobno z tym wcale nie jest tak kolorowo. Mój brat po zdjęciu aparatu spędził potem 2 miesiące u dentysty.

          Komentarz

          Pracuję...
          X