Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy powinnam zgłosić ząb do poprawki?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Czy powinnam zgłosić ząb do poprawki?

  Witam

  Chciałabym poradzić się Was w pewnej sprawie.

  Otóż wczoraj po leczeniu kanałowym (był problem ze znalezieniem jednego kanału) u niedawno poznanej stomatolog szczęśliwie udało się wreszcie ząb zaplombować. Górna siodemka - ostatni zab (osemek brak). Byłam z tym zębem 3 razy, 1 raz opracowanie kanałow i trucie, 2 raz odnalezienie kolejnego kanału i wypełnienie kanałow, 3 raz plomba. Na 2 pierwszych wizytach znieczulenie.
  I wszystko byłoby ok, gdyby nie to że w domu po dokładnym obejrzeniu zęba zobaczyłam nie dość że ciemną kreskę w szczelinie, to z tyłu przy dziąśle (tak wiem, b trudno dostępne miejsce) ciemną plamę.
  Ciężko zrobić zdjęcie, ale może z rysunku będzie Wam łatwiej ocenić:
  Czerwony kolor zaciemnienie, żolty wypełnienie.

  Wypełnienie jest b. duże. Jednak czy pozostawienie takiej prochnicy to błąd w sztuce? Zawsze po wizycie u stomatologa leczony ząb był oczyszczony i biały z każdej strony.
  Byłam 2 razy znieczulana, wiem że ciemna plama jest z tyłu i tuż przy samym dziąśle, ale w znieczuleniu można było to chyba opracować? A może nie? Czy gdyby ta plama została opracowana, straciłabym ścianke i nie dałoby się zęba odbudować? A może stomatolog nie zauważyła?
  Proszę o Wasze opinie zanim pójdę się wykłócać

 • #2
  Nie każda ciemna plama to próchnica. Przypadku nie widzieliśmy.
  Jeśli plama przy dziąśle to faktycznie próchnica to w zależności od jej rodzaju (próchnica ma rodzaje) i decyzji lekarza będzie opracowana i wypełniona. Z opisu jednak wynika iż jest to już inny (odrębny) ubtek. Możliwe że ciemne kropki to osad/kamień.
  Rozumiem że zakładane było wypełnienie światłoutwardzalne?

  Komentarz


  • #3
   Tak, jest to wypełnienie światłoutwardzalne.
   Rozumiem, że nie każda plama to musi być próchnica. Jeśli jednak jest, to czy w trakcie leczenia kanałowego (i też usuwania próchnicy, bo było tego sporo w środku) na 3 wizytach stomatolog nie powinien zająć się również i tym problemem jako całością zęba? Ja nie zdawałam sobie sprawy z tego, że coś tam jeszcze jest, ale dentystka chyba widziała, i nawet jeśli nie tego główny problem dotyczył to powinna mnie poinformować i zastanowić się co dalej. Jeśli jest to osobna sprawa, mimo tego że zapłaciłam 500 zł za już wykonaną usługę, będę musiała ponownie zapłacić, czy powinnam domagać się poprawki w ramach poprzednich wizyt?
   Aha, czy usunięcie próchnicy z takiego miejsca jest wyjątkowo utrudnione i dlatego też być może stomatolog nie podjęła się zadania?

   Komentarz


   • #4
    Jeżeli jest to odrębny ubytek, wówczas reklamacja go nie obejmuje.

    Komentarz

    Pracuję...
    X