Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie pełne usunięcie pruchnicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie pełne usunięcie pruchnicy

    Witam wszystkich

    Cenię swojego dentystę(ten sam od lat), ale zaczynam mieć wątpliwości czy dalsza współpraca ma sens, mianowicie:

    Dentysta stwierdził, że górna 4 wymaga plombowania, zaplombował, wracam do domu oglądam ząb, wszystko ślicznie(jest kilka wypełnień) tylko w 'głównej' szczelinie nadal jest ciemna krecha, prawdę powiedziawszy przed zabiegiem tylko ona rzuciła mi się w oczy, tu pytanie:
    -czy rzeczywiście nie każdą zmianę trzeba ruszać?
    -czy pomimo wszystko, jest sens zostawiać zmianę oddaloną minimalnie od poprzedniej?

    P.S.
    W poprzednim zębie też tak zrobił, ale to był duży trzonowiec, więc powiedzmy, że była daleko i rozumiem.

    Ogólnie to mam wiele zmian na zębach, ale podobno nie trzeba ich plombować.

  • #2
    To prawda, nie każda zmiana na zębach wymaga natychmiastowego leczenia.

    Komentarz


    • #3
      To w sumie dobrze, ale czy jest sens zostawiać takie coś, jak już się i tak wierci zęba(może się nakręcam, ale trochę mnie 'swędzi' i jest wrażliwy na dotyk nie że boli, ale go czuję nie tak jak pozostałe zęby, może dla tego, że świerzo po zabiegu).

      P.S.
      Z jednej szczeliny międzyzębowej czuje od dość dawna coś jakby szambo(właściwie to był pierwszy powód wizyty), dentysta twierdzi, że tam jest wszystko ok, ale spiłował trochę zęba(poszerzył szczelinę) i usuną kamień, niestety dalej mi śmierdzi...

      Komentarz


      • #4
        Ja miałam tak samo z tym nieprzyjemnym zapachem po paru miesiącach ząb strasznie rozbolał i okazało się po rozwierceniu, że jest zgorzel miazgi...Na leczenie było już za późno i straciłam zęba... Lepiej idz do innego dentysty mi też mówił że wszystko ok jak mówiłam, że śmierdzi spiłowywał i jeszcze pastą do nadwrażliwych zębów kazał myć bo od czasu do czasu też własnie mnie tak jakby swędziało... Idz jak najszybciej do jakiegoś dobrego stomatologa jak nie chcesz stracic zęba i faszerować się antybiotykami nie wspominając już o wielkim bólu!

        Komentarz


        • #5
          Gawusia
          Dzięki Tobie skoczyłem po RTG już dziś

          -----------------------------------

          Wszyscy
          Więc zrobiłem RTG i na moje niewprawne oko jest źle...

          Zatem pytanie ile zębów wymaga leczenia kanałowego i jaka jest szansa na uniknięcie rwania.

          P.S.
          Jakość fatalna(tak, że miniatura wygląda lepiej), lepsze zdjęcie wkleję za parę dni jak odzyskam aparat.
          Zęby nr. 5,6,7,8, zaciemnienie pod linią dziąseł.
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            Teraz przyzwoitej jakości zdjęcia

            Teraz przyzwoitej jakości zdjęcia
            Załączone pliki

            Komentarz


            • #7
              Jeśli chodzi o interpretację rtg to niestety Ci nie pomogę musisz poczekać aż ktoś z dentystów się wypowie albo znajdz jakis dobry gabinet i się do niego udaj

              Komentarz


              • #8
                Więcej optymizmu "zaciemnienie" o którym Pan pisze to zatoka szczękowa. Na podstawie zdjęć do leczenia kanałowego kwalifikuje się 5.

                Komentarz


                • #9
                  Oj to dobrze, że zatoka szczękowa.

                  Co do 5, można wiedzieć po czym Pani wnioskuje, że do leczenia kanałowego? Pytam bo w 1 wiadomości się pomyliłem, otórz ta 5(a nie 4 jak napisałem) była właśnie niedawno bląbowana, była wprawdzie dość wrażliwa na wiercenie, ale dentysta się ograniczył do zabląbowania(poza "kreską" w głównej szczelinie, którą zostawił).
                  Ostatnio edytowany przez Zenek23; 11.11.2011, 23:39.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X