Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Torbiel w dwójce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Torbiel w dwójce

    Witam, ostatnio wydarzył się duży jak dla mnie dramat. Otóż prawa dwójka zaczęła się chwiać, cały korzeń w sęsie. Okazało się, że przyczyną jest nieprawidłowo oczyszczona torbiel 2 lata temu, odnowiło się toto i zaczęło napierać na korzeń. Stomatolog powiedział, że ząb jest do usunięcia a torbiel trzeba oczyścić zanim zacznie napierać na korzeń jedynki.

    Rozwiązaniem jest:
    1) implant - od razu odpada. Po pierwsze cena, po drugie, jestem palaczem.
    2) most porcelanowy - do oszlifowania trójka (czego nie chcę robić) oraz zdjęcie starej korony z jedynki - most będzie wtenczas 3 punktowy

    Wyczytałem w internecie, że teraz są również mosty na bazie włókna szklanego, gdzie ząb utrzymuje włókno szklane od spodniej strony zębów sąsiednich. Opracowuje się wtenczas w miejsce ubytku ząb z jakiegoś materiału, już nie pamiętam. I teraz pytanie. Czy można zastosować takie rozwiązanie, kiedy jedynka sąsiadująca to korona porcelanowa? Czy taki ząb będzie się różnił barwą?

  • #2
    Taki most zwykle stosuje się jako tymczasowy. Kolor powinno się dać dobrać do sąsiednich zębów. Jesli na jedynce jest korona to będzie trzeba użyć specjalnej metody klejenia ale powinno się trzymać (tymczasowo)

    Komentarz

    Pracuję...
    X