Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

krótkie wędzidełko języka i jego podcięcie

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • lek.dent.Ania
  odpowiedział(a)
  Oczywiście w Pana wieku również można wykonać zabieg podcięcia wędzidełka języka. Proszę udać się do chirurga stomatologicznego i przedstawić swój problem.

  Zostaw komentarz:


 • Rafał
  rozpoczął temat krótkie wędzidełko języka i jego podcięcie

  krótkie wędzidełko języka i jego podcięcie

  Witam

  Mam taki problem, zawsze miałem krótkie wędzidełko języka, kiedyś miałem mieć podcinane, ale lekarz wmówił rodzicom, że to ostateczność i tak zostało.
  Nie mam wady wymowy itd.
  Gdy chcem wystawić język to więdzidełko ciągnie go w dół(kalecząc się o zęby) i nie mogę wystawić go poziomo, tylko odrazu przylega do dolnej wargi.
  Przez wiele lat mi to nie przeszkadzało, lecz od dłuższego czasu (podczas np całowania, lub machania językiem w innym celu ) często zdarza mi się naderwać wędzidełko ocierając o zęby(wtedy minimalnie krwawi).
  Na środku jest ono tak naciągnięte, że jest prawie przezroczyste i mniej więcej w połowie jest minimalnie naderwane, przez co czuję dyskomfort i ból.

  Mam kilka pytań:
  Jest możliwość podcięcia wędzidełka w starszym wieku(20lat), bo przeważnie zabieg ten wykonuje się małym dzieciom, które mają problem ze ssaniem, lub już w trochę starszym wieku jeżeli mają problemy z wymową.??

  Jak najszybciej załatwić mój problem, najlepiej prywatnie?
  W jaki sposób przedstawić mam problem lekarzowi?
  Czy chirurg stomatolog prywatnie podetnie mi wędzidełko, bez żadnego problemu ??
Pracuję...
X