Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

krótkie wędzidełko języka i jego podcięcie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • krótkie wędzidełko języka i jego podcięcie

    Witam

    Mam taki problem, zawsze miałem krótkie wędzidełko języka, kiedyś miałem mieć podcinane, ale lekarz wmówił rodzicom, że to ostateczność i tak zostało.
    Nie mam wady wymowy itd.
    Gdy chcem wystawić język to więdzidełko ciągnie go w dół(kalecząc się o zęby) i nie mogę wystawić go poziomo, tylko odrazu przylega do dolnej wargi.
    Przez wiele lat mi to nie przeszkadzało, lecz od dłuższego czasu (podczas np całowania, lub machania językiem w innym celu ) często zdarza mi się naderwać wędzidełko ocierając o zęby(wtedy minimalnie krwawi).
    Na środku jest ono tak naciągnięte, że jest prawie przezroczyste i mniej więcej w połowie jest minimalnie naderwane, przez co czuję dyskomfort i ból.

    Mam kilka pytań:
    Jest możliwość podcięcia wędzidełka w starszym wieku(20lat), bo przeważnie zabieg ten wykonuje się małym dzieciom, które mają problem ze ssaniem, lub już w trochę starszym wieku jeżeli mają problemy z wymową.??

    Jak najszybciej załatwić mój problem, najlepiej prywatnie?
    W jaki sposób przedstawić mam problem lekarzowi?
    Czy chirurg stomatolog prywatnie podetnie mi wędzidełko, bez żadnego problemu ??

  • #2
    Oczywiście w Pana wieku również można wykonać zabieg podcięcia wędzidełka języka. Proszę udać się do chirurga stomatologicznego i przedstawić swój problem.

    Komentarz

    Pracuję...
    X