Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek ropy po kanałowym leczeniu zęba, smród wraz z czuciem pasty dentystycznej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyciek ropy po kanałowym leczeniu zęba, smród wraz z czuciem pasty dentystycznej

    Od pól roku po kanałowym leczeniu górnej 5 mam te dolegliwość. Dentysta twierdzi, że to kieszonka dziąsłowa. Kazał smarować solcoserylem. Między 4 a 5 jest szczelina i brak brodawki dziasłowej, z tego miejsca wydobywa sie straszny smród, wyciek ropy, a przy piciu gorącego wydobywa sie zapach pasty dentystycznej, prawdopodobnie tej wypelniającej kanał. Myslę sobie ze materiał został przepchany, jak czytałam w innych postach, dziąsło nie przylega do zęba a ropa wychodzi miedzy ścianka zęba a dziąsłem. Gdyby była to kieszonka zębowa to po leczeniu by sie zagoiła-niestety tak nie jest.
    Lekarz wymieniał 2 razy plombę bez rezultatu.Przy oczyszczaniu tego ropniaka metronizodalem i woda utlenioną miejsce to gotowało się jak zupa.
    Obecnie jestem w 4 m-cu ciąży, nie mogę być narażona na wieczne bakterie zębowe. Mój dentysta to bagatelizuje.
    Proszę o pomoc. Czy wyrawnie zęba coś pomoze? Choc ponoc 5 się nie wyrywa.

  • #2
    Problemem jest ciąża bo przydałoby się zdjęcie rtg. Przyczyn tego stanu może być wiele. Czy taki stan utrzymuje się stale?

    Komentarz


    • #3
      Tak problem trwa 6 m-cy, od założenia po czyszczeniu kanałowym pierwszej plomby i dwóch poprawek.
      Tydzien temu miałam czyszczone dziąsło metronizadolem i wodą utleniona ( gotowało sie jak zupa w garnku) i włozono nowa, bardziej szczelna plombę, ale pogorszyło sprawe, bo mam opuchnieta i bolesna wew. strone dziasła przy 5. Wczesniej problem był tylko w szczelinie międzyzębowej. Czasem krwawiło, ale codzień wychodziła ropa, a sporadycznie przy wysysaniu czułam zapach srodka dentystycznego . Brodawka dziąsłowa się od pół roku się nie zregenerowała od zew. strony jamy ustnej, więc do szczeliny wykałaczka wchodzi, a czyszcząc ją wałeczkami waty z woda utleniona pieni sie i zawsze śmiedzi starym zepsutym zębem.
      Skąd czuję zapach srodka dentystycznego?
      Proszę o poradę jak niebezpieczne są bakterie zębowe na płód?
      Czy wyrwanie przy ciąży to lepsze niż leczenie?

      Komentarz


      • #4
        Dodam,ze RTG było robione zaraz po leczeniu kanałowym, bo lekarz obawiał się przebicia za głęboko, (bo igła weszła jak w masło), ale po konsultacjach z innymi lekarzami stwierdził ze jest OK.

        Komentarz


        • #5
          To że woda utleniona pieni się to nic nadzwyczajnego - takie jest jej działanie oczyszczające.
          Interesuje mnie czy po tej drugiej poprawce plomby nadal czuje Pani smak, czy zapach jakiegoś "środka dentystycznego" i czy nadal czuje, czy widzi Pani ropę w tym miejscu. Zaraz po założeniu poprawionej plomby dziąsło musi mieć czas na regenerację (kilka dni).
          Bakterie a płód?
          Jesli nie dostaną się do organizmu dziecka to raczej problemu nie ma ale o to proszę spytać swojego ginekologa czy położnika.

          Komentarz


          • #6
            Dziękuję Panie Szymonie za zainteresowanie się moim dziwnym przypadkiem.
            Tak nadal czuję smak środka dentystycznego i ropa wycieka w kolorze zółtym, kiedy wypluwam i kiedy przemywam wałeczkami.
            Dodam jeszcze, ze od momentu rozwiercenia zęba i wkładaniu lekarstw, żeby ząb umartwić na początku, zawsze cuchnęło "jak z kanału". Ząb był płukany tzw. "ACE" - cos o zapachu wybielacza, antybiotykiem i innymi specyfikami. Przy kolejnym założeniu lekarstwa, a było ich w sumie z 6 lub 7 a piać od nowa, było to samo, ale w końcu lekarz zdecydował wypełnić kanał i założyć plombę i widać ropa- stan zapalny-znalazło sobie boczne ujście.
            Nigdy nie było ogólnego leczenia antybiotykowego przez dentystę. Może to by podziałało, nie byłam jeszcze wtedy w ciąży. Ale brałam w tamtym czasie jakiś antybiotyk od lekarza ogólnego, ale on nie mógł działać na dziąsło, bo poprawy około zęba nie zauważyłam.
            Dziwi mnie jeszcze to, dlaczego dentysta nie zakłada mi żadnego preparatu na zapalenie dziąsła przy kieszonce dziąsłowej. Kiedyś inni dentysci wkładali mi "brunatne trociny" i dziąsło sie regenerowało, maść Solcoseryl w ogóle nie działa, a tym zalecał smarować.

            Komentarz


            • #7
              pomóżcie

              witam mam podobną sytuację poszłam zaleczyć zęba okazało się że do kanałowego ,kurcze tylko że po zatruciu rozwierceniu itd , zrobiła mi się ta cała kieszonka dziąsłowa i nie wiem co teraz robić ja tego nie miałam przed leczeniem no owszem ząb był popsuty no ale żeby takie coś i to jest takie duże że nie przy 6 tylko od tej szóstki do siódemki idzie co ja mam robić czy to wina lekarza jak to leczyć a nie dodałam jeszcze że najpierw miałam odleżyny dziąsła w tym miejscu od tego fleczera bo on mi na dziąśle leżał tak i to po 2 tyg zaczęło mnie boleć pomocy

              Komentarz

              Pracuję...
              X