Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Duży problem z silnym krwawieniem dziąsła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Duży problem z silnym krwawieniem dziąsła

    Witam, proszę o pomoc, Mam 23 lata i nie wiem co robić. Dodam, że brałem przed zabiegiem jakieś parę dni Lanzul

    We wtorek 09.08.2011 o 12.00 wyrwałem szóstkę górną u chirurga specjalisty (zgnita, łatwo poszło), dostałem wacik, który miałem zdjąć po 40 minutach. Okazało się, że bardzo krwawiło cały dzień. Na drugi dzień poszedłem po poradę do chirurga, założył mi gąbkę, wyczyścił skrzep,dał lekarstwo i lek na krzepnięcie (dodam , że wyrywałem już dwa zęby i z krzepnięciem nie było problemu) który był bardzo cienki i utworzył się gdzieś na podniebieniu, zapewnił ,ze będzie już spokój. Spokój miałem bo jeden dzień, potem skrzep z którego zupełnie nic nie krwawiło odpadł i zacząłem krwawić tak jak po wyrwaniu, na kolejny dzień (chirurg nie przyjmował) zgłosiłem się na izbę przyjęć (ciśnienie 130/80) i dostałem w zastrzyku cyclonamine, receptę na ten sam lek tylko ,ze w tabletkach) i odesłany do domu, ponownie nie krwawiło przez dzień (już zacząłem zażywać cyclonamine w tabletkach) a potem skrzep znów odpadł i znów zaczęło mocno krwawić. Jako, ze trzy dni są wolne to i nie mam się gdzie zgłosić a się coraz bardziej niepokoję - mało jem, straciłem dużo krwi.
    Proszę o radę jak zastopować krwotok i żeby sie to zagoiło (dodam ,ze chirurg przyjmuje dopiero we wtorek). Po jakim czasie ten lek w tabletkach pomaga? I co może być przyczyną takiego krwawienia i odpadania skrzepu?

  • #2
    Proszę zażywać cyklonaminę. Z domowych sposobów to mozna zastosować okład z lodu. Zimno obkurcza naczynia krwionośne. Można zażyć witaminę K. Mozna zazyć wapno - Calcium.
    Skrzep jaki u Pana się wytwarza jest niepełnowartościowy. Brakuje jakiegoś czynnika. Trzeba by robić badanie krwi ale na to nie czas teraz.
    Ja podaję jeszcze trombinę ale tego sam Pan nie zrobi.

    Proszę też nie sprawdzać tego miejsca językiem. Dieta miękka.

    Jak będzie dalej krwawić to na pogotowie/ szpital.

    Komentarz


    • #3
      Problem w tym, że w szpitalu nie ma chirurga dentysty (mieszkam w małym mieście, trzeba daleko jechać) i nie wiem czy jakoś by mi mogli, poza kroplówką (wczoraj a w zasadzie dziś rano na izbie nie mogli dużo poradzić w szpitalu będzie podobnie). Okłady z lodu nie przynoszą rezultatów, a po jakim czasie cyclonamina w tabletkach działa? Dzisiaj o 21.00 wezmę 3 tabletkę. Mam jeszcze pytanie: Czy żelazo może coś pomóc? Czy dobre jest zażywanie Rutinoscorbinu? A gdyby wystąpiła podwyższona temperatura to jakie leki wtedy zażywać? Dziękuje za pomoc.
      Ostatnio edytowany przez Leja1234; 13.08.2011, 20:39.

      Komentarz


      • #4
        Żelazo nie pomoże. Rutinoscorbin może trochę. Problem lezy w krzepnięciu krwi. Gdyby temperatura rosła to też zależy jak bardzo. Jeśli bardzo sie podniesie to antybiotyk bo rana niezagojona stanowi wrota zakażenia.
        Jesli chodzi o szpital to żeby leczyć krwotok, to nie musi tam pracować chirurg stomatolog tylko jakikolwiek lekarz. W skrajnych przypadkach potrzebne jest podanie leków w "kroplówce" i nie musi tego zlecić chirurg stomatolog.

        Komentarz


        • #5
          Byłem w szpitalu i podali lek na krzepnięcie przez kroplówkę i wypisali do domu, żeby brać cyclonamine i zgłosić się do chirurga. Jedyny pozytyw że po tym leku częściej robi się skrzep i przez to rana nie krwawi, jednak dalej pęka, ale coraz rzadziej.

          Gorączki nie miałem tylko zapytałem jakby wystąpiła. Co do zakażenia, mam pytanie czy bardzo jestem narażony?

          Komentarz


          • #6
            Generalnie sącząca się krew powinna zapobiegac zakażeniu (działa oczyszczająco na ranę) więc ryzyko jest minimalne.

            Komentarz


            • #7
              Jest już znacznie lepiej, dziękuje za porady. Mam jeszcze pytanie odnośnie zapobiegania takim sytuacjom w przyszłości. Poza zbadaniem krwi i dowiedzeniem się przyczyn to jakie leki na receptę bądź nie wspomagają proces krzepnięcia? Serdecznie pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Na pewno nie można zażywać takich leków jak aspiryna, polopiryna (leków zawierających kwas acetylosalicylowy). Nie spożywać alkoholu.
                Badanie krwi, ilość płytek, oznaczyć czas krwawienia, czas krzepnięcia, czas kaolinowo-kefalinowy.
                Zażywanie czegokolwiek przed nie ma sensu bo takie sytuacje rzadko się zdarzają. Ewentualnie jak w badaniu krwi wyjdzie coś nie tak.

                Komentarz


                • #9
                  Bez badania się nie obejdzie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja się niestety kompletnie na tym nie znam. Dlatego też nie jestem w stanie pomóc...

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X