Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mam brzydkie zęby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mam brzydkie zęby

    Chciałabym się Was poradzić na temat moich zębów. Że tak powiem odziedziczyłam po ojcu zęby - brzydkie i kruche o które bardzo trudno jest zadbać. Problem pierwszy: obie jedynki że tak powiem są sine, problem drugi: między plombę a ząb wdało się zanieczyszczenie i teraz mam taką żółtą kreskę na zębie, po trzecie: dentystka wyrwała mi trójkę myśląc że to jeszcze ząb mleczny która mi jeszcze nie odrosła i pewnie nigdy nie odrośnie, po czwarte: tak jak mówiłam zęby się mi strasznie kruszą dlatego nie mam pojęcia co z tym zrobić. Proszę poradźcie mi co zrobić bo jak widać żaden dentysta nie zrobił mi jeszcze profesjonalnie żadnego zęba skoro tą jedynkę miałam drugi raz już zrobioną i za każdym razem wydałam ponad 500 zł, a nie chcę mieć przecież protezy w wieku 20 lat

  • #2
    Może spróbuj używać past, które wzmocnia twoje zęby? Zapytaj się dentysty co jeszcze może wzmocnić zęby. A co do tego zanieczyszczenia to i tak będziesz musiała iść do specjalisty bo sama raczej się tego nie pozbędziesz.

    Komentarz


    • #3
      A ja nie mam problemów z zębami. Do dentysty chodzę co 6 miesięcy, a od ponad 2 lat nie miałem próchnicy. Korzystam z pasty bez fluoru, zmieniam szczoteczkę co 3 miesiące. Róbcie podobnie, a wtedy pewnie i wam się powiedzie ;-)

      Komentarz


      • #4
        Hmmm... jak to pasty bez fluoru?Przecież fluor to podstawowy składnik past do zębów.
        Zniszczysz sobie je ;/ Po co ci to?

        Komentarz


        • #5
          A no właśnie bez fluoru. Takich past jest sporo - ja mam ajonę. Hehe... w domu zrobiłem sensację - zęby ci wypadną ;-) A tutaj okazuje się, że pasta bez fluoru daje więcej... No i co niemożliwe? Po sobie widzę, że w 100% możliwe.

          Komentarz


          • #6
            Systematyczność, pasta ajona, miękka szczoteczka. Koniec z używkami, kiepską dietą - zobaczysz jaka będzie zmiana. Na prawdę zęby można odmienić podstawowymi metodami, a szczególnie systematycznością. O zadowalający efekt wcale nie jest tak trudno, jak mogłoby się wydawać.

            Komentarz


            • #7
              Witam. Ja polecałbym szczoteczkę soniczną. Technologia dźwiękowa pozwala poprawić stan i wygląd naszych zębów i przy tym jest delikatna dla dziąseł. Szczególnie polecam PHILIPSY bo mają 31 tys. drgań na minutę, mocno redukują powstawanie kamienia nazębnego, dokładnie oczyszczają płytkę bakteryjną, można powiedzieć że likwidują przebarwienia dzięki 31 tys. drgań na minute (ponad 500 na sekunde), ponadto czyszczą przestrzeniemiędzyzębowe (Efekt kawitacji, prościej burza bąbelków z pasty "przestrzeliwuje" trudno dostępne miejsca) tutaj opis takowej szczoteczki . A białe plamki mogą świadczyć o fluorozie. Wtedy najlepiej, jak ktoś wspomniał, pastę bez fluoru plus dieta.
              Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Myję zęby 3xdziennie, nigdy nie używałam żadnych past wybielających past, a moje zęby i tak lśnią
                Ostatnio edytowany przez marinka; 18.05.2014, 16:52.

                Komentarz


                • #9
                  Regularne mycie zębów to podstawa i nieważne jaką pastą, ważne, żeby kilka razy dziennie. Do tego płyn do płukania jamy ustnej, nici densytyczne. I mniej kawy, papierosów, kolorowych napojów i wszystko będzie grało. Plus kontrolne wizyty u ddentysty, wyleczenie wszystkich ubytków. U mnie to działa.

                  Komentarz


                  • #10
                    Udaj się do swojego stomatologa, on Ci powie jak dbać o zęby, da jakieś wskazówki. Nie rób nic na własną rękę, bo możesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzić, zwłaszcza, że sama mówisz, że Twoje zęby są w złej kondycji.
                    Ostatnio edytowany przez gardimaxeczka; 09.06.2014, 10:57.

                    Komentarz


                    • #11
                      Czytałam niedawno kilka ciekawych artykułów o stomatologii estetycznej. Jak masz takie problemy. Poczytaj. Znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania:

                      Komentarz


                      • #12
                        Cześć A może zrób sobie licówkę ceramiczną

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie wiem, czy porady typu: szczotkuj regularnie zęby, wymieniaj szczoteczkę co 3 miesiące, coś koleżance pomogą. Niektórzy mają zdrowe zęby z natury, nie muszą o nie specjalnie dbać, by dobrze się sprawowały. Za to inni z kolei, choćby latali do dentysty co tydzień, nie jedli słodyczy, używali najlepszych past i najdroższych szczoteczek, i tak narażeni są na nieprzyjemności. Ja nie widzę innego wyjścia niż szukać lekarza w dalszym ciągu. Na własną rękę nie ma sensu działać.

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie napisała, że są w złej kondycji, więc nie rozumiem, dlaczego nie ma nic nie robić na własną rękę. Nie może sama dobrać pasty i szczoteczki? Zastosować się do sprawdzonych porad innych osób? W przypadku podstawowej higieny nie trzeba radzić się specjalnie dentysty, bo każdy powie to samo, w dodatklu to, co każdy z nas już wie i to od dzieciństwa.

                            Komentarz


                            • #15
                              Wystarczy ajona, zachowanie odpowiedniej systematyczności i rzeczywiście wasze zęby mogą wyglądać znacznie lepiej. Nie twierdzę, że z dnia na dzień będą idealne, bo wcale nie muszą. Wszystko zależy od was samych.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X