Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Leczenie kanałowe - czy konieczne kilka wizyt

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Leczenie kanałowe - czy konieczne kilka wizyt

    Witam wszystkich,

    Drodzy, to mój pierwszy post na forum. Moje wątpliwości budzi fakt czy rzeczywiście leczenie kanałowe musi być rozłożone na kilka wizyt i czy jest ono robione profesjonalnie. W sierpniu zacząłem odczuwać ból zęba (szóstka góra). Trwało to kilka tygodni raz ból calkiem mijał, raz bolało intensywnie. Uderzyłem więc do mojej dentystki która wcześniej leczyła mi zęby (poprzednia wizyta była rok wcześniej). Nigdy nie miałem leczenia kanałowego i to miał być mój pierwszy raz. Od razu na dzień dobry asystenka bez konsulatcji z Panią Dr wzięła mnie na prześwietlenie, bo "może będzie potrzebne leczenie kanałowe". Pierwsza wizyta to zatrucie zęba i usunięcie tej miazgi czy jak to się tam nazywa (proszę o zrozumienie, nie znam dokładnie tej terminologi) - 150 zł. Druga wizyta ok 3 tygodni później to wypełnienie pierwszego kanału 300 zł, 2 tygodnie później wypełnienie kolejnego kanału 300 zł i kolejne 2 tygodnie później wypełnienie ostatniego trzeciego kanału 300 zł.Obecnie mam włożony opatrunek i czekam na kolejną wizytę, króra będzie miała miejsce 3 tygodnie po ostatnim wypełnieniu kanału (ciekawe ile będzie kosztowała...). Koszty są spore, ale jestem w stanie je zaakceptować jeżeli ten ząb będzie zrobiony dobrze. Obecnie lekko czasami mnie pobolewa, zazwyczaj po jedzeniu. Czy tak rzeczywiście wygląda leczenie kanałowe? Tyle i wizyt i tak rozłożone w czasie? Czy dentystce nie zależy przypadkiem na zdarciu ze mnie jak największej kasy?

    z góry dziękuję za opinie i odpowiedzi.

    Pozdrawiam

  • #2
    Z tego co wiem w niektórych gabinetach przeprowadzane jest leczenie kanałowe na jednej wizycie. Jest to tak zwane leczenie za pomocą mikroskopu. Jednak nie jest to mozliwe w każdym przypadku. Jeydnie w niektórych przypadkach jest możliwość przeprowadzenie takiego leczenia.

    Niestety ale leczenie kanałowe właśnie tyle zajmuje aczkolwiek koszta w gabinecie stomatologicznym do którego chodzisz są dość wysokie. Mnie leczenie kanałowe kosztowało o wiele mniej.

    Komentarz


    • #3
      Tak zazwyczaj bywa, że jak się rozpocznie leczenie kanałowe to trwa ono przez kilka wizyt. Faktycznie płacisz niemało. Ale jeśli jesteś w dobrych rękach to może warto. Ja jakiś czas temu trafilam do bardzo nowoczesnej kliniki dentystycznej, gdzie jest nowoczesny sprzęt i własnie mialam leczenie kanalowe, w którym lekarz wykorzystywal mikroskop zabiegowego, który zapewnia powiększenie obserwowanej powierzchni od 2 do nawet 30 razy. Pierwszy raz się z tym spotkalam, ale jestem przekonana, że mam fachowo i rzetelnie zrobionego zęba i co najważniejsze wszystko w znieczuleniu, zero bólu. Naprawde jestem pod wrażeniem i każdemu kto jest z Krakowa bądź okolic to polecam tę klinkę – Scandinavian clinic.

      Komentarz


      • #5
        Warto zrobić prześwietlenie zębów ,gdy szykuje nam się kanałowe leczenie. Warto podkreślić ze nie kązdy stomatolog ma RTG w gabinecie. Ja sama byłam w Diagdent w dzielnicy Włochy. Bardzo jestem zadowolona,miła obsługa i bez czekan

        Komentarz


        • #7
          Ja mogę serdecznie polecić B2 Dental Clinic, nowoczesny sprzęt, przemiła obsługa pacjenta, oraz skuteczne leczenie.

          Komentarz


          • #8

            Miałam już nie raz leczenie kanałowe i dopiero jak trafiłam do kliniki dentystycznej – Scandinavian Clinic i do dr Macieja Lepszego, jestem całkowicie przekonana, że moje zęby są leczone fachowo. Zupełnie bezbolesne leczenie w znieczuleniu, za pomocą mikroskopu zabiegowego, który zapewnia powiększenie obserwowanej powierzchni od 2 do nawet 30 razy. Polecam każdemu kto jest z Krakowa to centrum dentystyczne!

            Komentarz


            • #9
              Najważniejsze przy leczeniu kanałowym to wybór dobrego stomatologa. Ja chodziłam do Eurodental w Warszawie i na kilku wizytach uporali się z moim problemem.

              Komentarz


              • #10
                Moj maz mial na 3 razy rozlozone.

                Komentarz

                Pracuję...
                X