Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Od czego próchnica zębów?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Od czego próchnica zębów?

    Staram się dbać o higienę jamy ustnej ale za każdym razem na kontrolnej wizycie mam nowe ślady próchnicy, dlatego tak się dzieje?

  • #2
    Może nie dbasz odpowiednio o higienę? Bo to że myjesz zęby 2 razy dziennie może nie wystarczyć a próchnica zębów rozwija się w jamie ustach dzięki resztkom węglowodanów pozostających w niej po spożyciu produktów w nie bogatych , a nitkujesz zęby, czyścisz przestrzenie międzyzębowe?

    Komentarz


    • #3
      Może zbyt często jesz słodycze. Też miałem ten problem, mimo częstego mycia zębów. Teraz noszę ze sobą mały płyn do płukania z fluorem i zawsze po zjedzeniu jakichś cukrów staram się chociaż przepłukać zęby, jeżeli nie mogę ich od razu umyć

      Komentarz


      • #4
        moze zbyt rzedkie mycie zebow, podobno wiekszosc osob myje tylko dwa razy dziennie a to zdecydowanie zbyt rzadko

        Komentarz


        • #5
          Co dentysta czy lekarz to nieco inne zdanie. Próchnica może pojawić się też względem tego, co się je. Za dużo cukru plus nieodpowiednia higiena i gotowe

          Komentarz


          • #6
            Przyczyn próchnicy jest naprawdę dużo, a do głównych nalezą niestety nasza dieta i nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Wielu osobom wydaje się, że wystarczy pospiesznie wyszczotkować zęby, a powinno się oprócz niego nitkować przestrzenie międzyzębowe, czyścić język i płukać jamę ustną płukanką. Dobrą opcją jest stosowanie także różnych produktów uzupełniających codzienną higienę jamy ustnej. Sam kilka wypróbowałem i moim zdecydowanym faworytem okazał się żel Haxyl. Nie tylko zapobiega próchnicy, ale też innym chorobom przyzębia oraz ogranicza odkładanie się kamienia nazębnego. Fajna i niedroga opcja

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez bartolini Zobacz posta
              Przyczyn próchnicy jest naprawdę dużo, a do głównych nalezą niestety nasza dieta i nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Wielu osobom wydaje się, że wystarczy pospiesznie wyszczotkować zęby, a powinno się oprócz niego nitkować przestrzenie międzyzębowe, czyścić język i płukać jamę ustną płukanką. Dobrą opcją jest stosowanie także różnych produktów uzupełniających codzienną higienę jamy ustnej. Sam kilka wypróbowałem i moim zdecydowanym faworytem okazał się żel Haxyl. Nie tylko zapobiega próchnicy, ale też innym chorobom przyzębia oraz ogranicza odkładanie się kamienia nazębnego. Fajna i niedroga opcja
              A ten żel Haxyl może być używany zamiast pasty to zębów czy stosujesz go jakoś przed lub po użyciu pasty?

              Komentarz


              • #8
                Ponoć może być używany tak i tak, ale ja Haxyl stosuję po myciu zębów zwykłą pastą. Jak Cię zresztą ciekawi ten temat, najlepiej będzie, jak po prostu sam sobie popatrzysz na stronę producenta

                Komentarz


                • #9
                  Tak też zrobiłem i od razu zamówiłem. W każdym razie wielkie dzięki za polecenie. Sprawdzę sobie w praktyce, która opcja jest dla mnie najlepsza

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X