Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przekonywanie Pociech Do Dentysty

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przekonywanie Pociech Do Dentysty

    Witam wszystkich rodziców lub opiekunów
    Mając problem z przekonaniem swojego syna do dentysty natknąłem się na owe forum.
    Bardzo pomogło mojemu synowi

  • #2
    Ja uważam, że dzieci boją się dentysty tylko i wyłącznie dlatego, że słyszą lęk u dorosłych. No bo czego taki maluch ma się bać? Ktoś mu musiał wcześniej historii naopowiadać, że jak zębów nie będzie myć to pójdzie do dentysty i będzie trzeba zwać - dlatego dzieci są w strachu na myśl o dentystach.

    Komentarz


    • #3
      Mi odkąd pamiętam dentysta kojarzył się z bólem. No i wstydem, bo jednak miałam krzywe zęby i jak dentystka je tak oglądała, to często padały przykre słowa. Aczkolwiek dziś mam pewność, że cierpię na dentofobię, w związku z czym moje zęby są w opłakanym stanie. Dopiero niedawno zaczęłam chodzić do pani psycholog Iwony Cygańskiej, tu jest jej profil:
      Mam nadzieję, że mi pomoże, bo w tej chwili samo zapisanie się na wizytę przerasta mnie psychicznie i prędzej mi zęby powypadają niż dam je wyleczyć.

      Komentarz


      • #4
        Kiedyś dzieci rzeczywiście miały się czego bać. Dziś tyle rożnych atrakcji mogą spotkać w gabinetach specjalizujących się w leczeniu dzieci. Może warto wymienić się informacjami o tym gdzie warto iść do dentysty z dziećmi. Mam na myśli wyspecjalizowane gabinety i sposoby uwalniania dzieci od lęku.

        Komentarz


        • #5
          Dziecko i dentysta to bardzo ciężki temat... Przynajmniej u nas. Nasza córka do 4 roku życia absolutnie nie usiadła na fotelu, aż ją paraliżowało i nie pomagało to, że siedzieliśmy z nią... Czasami nawet widać było, że sama stara się tą panikę przezwyciężyć, ale po prostu nie dawała rady... Myśleliśmy już o narkozie, ale to ostateczność i nie mogliśmy się jakoś zdecydować. W końcu jakaś koleżanka mojej żony powiedziała o gabinecie dentystycznym, w którym stosuje się gaz zapachowy (u nas tego nie ma) i że jej syn na to dał się przekonać... Pojechaliśmy tam, to około 40 km od naszego miasta z duszą na ramieniu i udało się!!! Mała tak była zafascynowana tym zapachem, maseczką, mogła sobie wybrać zapach, poza tym podkręcili tam troszkę bardziej ten gaz, także była taka na wpół śpiąca i udało się! Przez rok jeszcze jeździliśmy z maseczką, a teraz nawet znieczulenia nie bierze i otwiera buzię sama Spróbujcie na ten gaz, nam się udało

          Komentarz


          • #6
            No proszę i to jest to. Stomatolodzy teraz wiedzą jak zaczarować dzieci do tego, żeby nie bały się wizyty w gabinecie stomatologicznym.Ja niedawno trafiłam do gabinetu, gdzie personel tworzy dla dzieci cały bajkowy świat i pięknie tłumaczy dzieciom co je czeka na fotelu. Na stronie Kliniki Dentaria z Katowic możecie zobaczyć taki film specjalnie dla dzieci :

            Komentarz


            • #7
              Trzeba wybrać przede wszystkim dentystę, który jest przyjazny dla dziecka i potrafi się zająć zębami tak, żeby naprawdę nie bolało.

              Komentarz


              • #8
                Szczerze powiem, że nam pomógł dopiero ten ...córcia polubiła wizyty u dentysty także chyba o to chodziło prawda?

                Komentarz


                • #9
                  Dokładnie trzeba wybrać lekarza dentysę który ma przyjazne podejście do dzieci i będzie współpracował z maluchem podczas leczenia!

                  Komentarz


                  • #10
                    Najgorzej jest jak dziecko zrazi się za pierwszym razem.

                    Komentarz


                    • #11
                      Witajcie, pamiętam czasy swojego dzieciństwa i masakrę jeśli chodzi o wizytę u dentysty. Może moi rodzice za późno mnie do niego nakłonili bo dopiero w szkole. Ja swojej córce wpajam wizyty u dentysty od 3 roku życia i jak narazie nie mamy z tym problemów

                      Komentarz


                      • #12
                        Zdecydowanie jest to dosyć trudne. Dzieci zazwyczaj boją się dentystów jak ognia, kto się nie bał? Mi w końcu samo przeszło, no i uświadomiłam sobie jak ważne jest to, żeby dbać o zęby.

                        Komentarz


                        • #13
                          Oprócz tego, że możesz dziecko przekonywać do tego, że to nic strasznego to i tak najważniejsze jest to, jakie wrażenie na nim zrobi zarówno sam gabinet, jak i dentysta. Z moją córką też nie było łatwo. Dopiero przy kolejnym podejściu, do kolejnego gabinetu - tym razem: okazało się, że córeczka nabrała zaufania, spodobał jej się nie tylko sam wystrój, ale również to, jak ją tam po "królewsku" potraktowano Jak małą księżniczkę. Teraz chodzimy już tam na regularne wizyty, bo niestety ma słabe zęby. Ale nie mam problemu, aby ją wyciągnąć. Zwłaszcza, że mali pacjenci są tam nagradzani za wytrwałość, więc motywacja super

                          Komentarz


                          • #14
                            Może tak się dziać bo słyszała coś o dentyście? Najlepiej ją zachęcać kupić jej coś co lubi i poprosić dentystę żeby porozmawiał z dzieckiem przed wizytą. Nawiąże relację z dzieckiem i zmniejszy strach

                            Komentarz


                            • #15
                              Dziecko u dentysty

                              Ważne, aby nie przekazywać dziecku naszego strachu i obaw związanych z leczeniem. Taki maluch chłonie nasze emocje jak gąbka. Warto być zawsze odpowiednio przygotowanym do wizyty z dzieckiem w gabinecie stomatologicznym -
                              Ostatnio edytowany przez Galeria-Uśmiechu; 25.07.2018, 11:29.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X