Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ceny plomb światłoutwardzalnych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ceny plomb światłoutwardzalnych

    Od pewnego czasu leczę zęby w gabinecie, który wykonuje usługi w ramach NFZ. Płaci się jednak za materiał do plomb światłoutwardzalnych. Odnoszę wrażenie, że ceny te są bardzo zawyżone i zależą od "widzimisię" dentysty. Chętnie zapłacę za solidnie wykonaną pracę dentysty ale chciałabym, żeby było uczciwie powiedziane, że np. na plombę zużyto tyle a tyle takiego materiału więc koszt plomby wynosi tyle a tyle. Ostatnio za uzupełnienie niewielkiego ubytku w 4 zapłaciłam 100 zł. Jest jakiś sposób na radzenie sobie z tak tajemniczo ustalanymi cenami? Nie wiem jak dokłądnie wygląda przygotowanie materiału do wypełnienia ubytku ale myślę, że da się to dokłądnie policzyć. Obawiam się, że gdybym zaczęła się dopytywać dentysty jak to wygląda to lepiej byłoby się u niego dalej nie leczyć A może mogę sama kupić odpowiedni materiał i przyjść z nim do dentysty? Liczę na Wasze podpowiedzi, na cztery zęby wydałam już prawie 1000 zł, a czekają mnie kolejne cztery. Z dentysty jestem zadowolona tylko z cen niebardzo...

  • #2
    załóżmy że przyniesiesz swój materiał i dentysta zgodzi się go użyć - to myślisz że cena aż tak spadnie?
    Dentysta udziela swojego doświadczenia i wiedzy, może i turbinę i wiertła też swoje każdy będzie w woreczku nosił? A co jeśli trzeba będzie skorzystać z dmuchawki, gumki do polerowania, lampy polimeryzującej, znieczulenia, narzędzi do leczenia kanałowego itp?!

    Komentarz


    • #3
      Normalnie dentysta za ta plombe bierze 50 lub 60 zł,
      nie wiem czy oplaca sie placic 100

      Komentarz

      Pracuję...
      X