Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy można usunąć sobie zęba samemu?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy można usunąć sobie zęba samemu?

    Witam, otóż mam taki problem że mam dużą dziurę w zębie (od 2-3 lat), w ostatnich dniach strasznie zaczął mnie ten ząb boleć. Boje się iść do dentysty, więc pomyślałem że mógłbym go usunąć sam. (Jest to górna szóstka). Czy nic mi się nie stanie po wyrwaniu zęba, i jak to zrobić by było ok?

  • #2
    wyrwać możesz, ale nie usuniesz jeszcze wszystkich nerwów i dopiero będzie problem, poz tym idź do dentysty, zrobi kanałowe i zaplombuje, a jak wyrwiesz to zostaniesz bez zęba i jak to będzie wyglądać a kanałowe nie boli więc się nie ma co bać, tylko lepiej iść prywatnie zamiast do rzeznika z NFZ

    Komentarz


    • #3
      Idź do dentysty, dobrze Ci radzę.
      Ostatnio edytowany przez Jula; 29.08.2013, 10:22.

      Komentarz


      • #4
        że dziecko sobie mleczaki wyrywa to ok, ale żeby dorosły człowiek miał takie pomysły? Ja również polecam szybką wizytę u dobrego lekarza! Mogę Ci polecić dobrą klinikę pod Warszawą jeśli potrzebujesz namiarów.

        Komentarz


        • #5
          dla mnie pomysł z kosmosu, nie wyobrażam sobie wyrywać samodzielnie zębów i nie wierzę, że dorosły człowiek może wpaść na coś takiego. Radzę udać się do , może zęba da sie uratować, w końcu lepiej go mieć niż nie mieć

          Komentarz


          • #6
            Ja akurat rozumiem człowieka że może mieć tak potężny lęk przed dentystą, niemniej powikłania po samodzielnym usunięciu mogą być zbyt poważne. Może warto pomyśleć o jakiś środkach uspokajających oczywiście po konsultacji z lekarzem.

            Komentarz


            • #7
              W takich przypadkach jednak mimo wszystko najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dentysty. Wyrywając zęba samemu możemy nie wyrwać całego korzenia itp. lub mogą pojawić się inne komplikacje.

              Komentarz


              • #8
                Odradzam.

                Odradzam samemu wyrwać sobie zęba ,ponieważ może dojsć do zakażenia. Nerwy odpadną ale jednak. Polecam pójsc do stomatologa lub do dentysty i umówić się na termin prywatnego kanałowego usuwania zęba


                Pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  aż mnie trzęsie jak to zaczęłam czytać można jasne ale czy ból wytrzymasz

                  Komentarz


                  • #10
                    Usunąć może i można samemu, ale czy warto? Jak dla mnie to zbyt ryzykowane i nigdy bym się na coś podobnego nie zdecydowała, a dentysta nie gryzie i nie ma się czego bać. Zamiast więc rozważać samodzielne wyrwanie już bym pędziła do lekarza.

                    Komentarz


                    • #11
                      Aż mi się krew ścięła w żyłach, jak to czytałam i automatycznie zaczęły boleć wszystkie zęby.
                      Ja wiem, że strach przed wizytą może być paraliżujący, a właściwie strach przed bólem, ale od tego lekarz ma różnego rodzaju formy znieczulenia, żeby zmniejszyć pacjentowi dyskomfort.
                      Nie boisz się bólu przy samodzielnym wyrywaniu? Ok, może to tańszy sposób, ale po pierwsze ból nie do opisania, bez względu, który to ząb, po drugie mogą wyniknąć z tego przykre konsekwencje i wizyta u dentysty będzie wtedy przymusem, nie koniecznością.
                      Nie rób tego, przełam się i idź się zbadać.

                      Komentarz


                      • #12
                        ...

                        Nigdy w zyciu nie wyrwałabym sobie sama zęba.Zresztą pierwszy raz słyszę,ze ktoś wpadł na taki pomysł.Jesli boli idź do dentysty i powiedz,ze chcesz usunąć...

                        Komentarz


                        • #13
                          Gorzej jak zostaną korzenie a co z nerwem? Sytuacja też może być taka że jak go sobie wyrwiesz to będzie samowity ból. A u dentysty będzie znieczulenie i zrobi tam porządek i będziesz mieć spokój.

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie próbuj. Możesz sobie tylko szkody narobić

                            Komentarz


                            • #15
                              jak byłem mały to mama mówiła, ze trzeba przywiązać nitkę do zęba, a z drugiej strony do klamki i ktoś musi mocno otworzyć drzwi a serio to bądź facet, idź do dentysty jak normalny człowiek, a nie wymyślasz, że nie chcesz iść. Lepiej żeby on Ci wyrwał profesjonalnie, niż jakbyś Ty kombinował.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X