Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybielanie zębów - błędy praktyczne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wybielanie zębów - błędy praktyczne

    Witam, piszę z pytaniem dotyczącym wybielania zębów - a dokładnie, o "analizę" jakie błędy popełniłem po zabiegu. Po wybieleniu zęby były naprawdę ładne i czysto białe. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez 2 dni, następnie zęby zaczęły żółknąć.. Stosowałem białą dietę (w pierwszy dzień po zabiegu (zabieg do ok 18) nie jadłem nic, tylko piłem wodę (wygazowaną), następnego dnia jadłem jabłko, kefir, białe pieczywo z szynką gotowaną z indyka - po czym po posiłkach od razu myłem zęby (pasta wybielająca oraz druga pasta głęboko czyszcząca). Przez okres 2 tygodni jadłem wg diety, jabłka, banany, kefir, maślankę (naturalną), mleko, białe pieczywo z piersią gotowaną z indyka, twaróg, serek wiejski, ogórki, orzechy nerkowca, drożdżówkę (kieszonka z jabłkiem) - lecz to jadłem ok 5-6 dnia od zabiegu oraz piłem lekko gazowaną/wygazowaną wodę (dwa dni po spożywałem małą ilość wódki czystej, zapijaną wodą). Nie spożywałem żadnych warzyw mogących zabarwić zęby, słodyczy, kawy, herbaty, napojów, soków etc. Po 2 dniach zęby zaczęły przybierać co raz bardziej żółtawą barwę.. Są bielsze niż były, oczywiście białym kolorem tego nazwać nie można - więc są mniej żółte. Czy mógłby ktoś nakreślić co mogłem zrobić nie tak? Nie ukrywam, iż z początkowego efektu byłem naprawdę zadowolony.. i się zawiodłem. Ps. Nie piję alkoholu, ani nie palę.

    Pozdrawiam,

  • #2
    Zęby to kość, więc zawsze będzie miała trochę inny kolor, nie śnieżnobiały. Pamiętaj, że nie liczy się tylko to co jesz, ale również jak dbasz o zęby. Szczotkowanie, możesz wybrać szczoteczkę soniczną, wiem, że haxe ma tryb "wybielania" i zęby są fajnie gładkie i doczyszczone po niej. Nitkowanie, płukanie płynem do płukania, irygator. To najprawdopodobniej może być wina złej higieny.

    Komentarz

    Pracuję...
    X