Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zdrowe ząbki Twoich dzieci!!

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zdrowe ząbki Twoich dzieci!!

  Program Zdrowe Ząbki – chcesz, by trafił do przedszkola Twoich dzieci?

  Czy wiesz jak poważnym problemem w Polsce jest próchnica?
  Próchnica jest to obecnie najczęściej występującą choroba przewlekła u dzieci w Polsce. Pod względem intensywności występowania próchnicy Polska zajmuje drugie miejsce w Europie, wyprzedza nas tylko Łotwa! O wiele lepiej z tym problemem radzi sobie nawet RPA i Uganda, gdzie ten odsetek jest znacznie niższy! Według danych GUS ok. 90% dzieci ma próchnicę.
  Przyczyną tak wysokiego wskaźnika próchnicy u dzieci jest głównie brak świadomości i podstawowej wiedzy dzieci i rodziców, a także pedagogów przedszkolnych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to niebezpieczna choroba, zwłaszcza u dzieci, która może być czynnikiem wyzwalającym schorzenia nerek, serca, stawów i wpływać niekorzystnie na stan całego organizmu.

  W odpowiedzi na te przerażające statystyki powstała Fundacja Kraina Zdrowia oraz jej program edukacyjny „Zdrowe Ząbki”. W ramach projektu przeszkolony zespół wolontariuszy przeprowadzi warsztaty edukacyjno-profilaktyczne dla 250 dzieciaków w wieku przedszkolnym. Cały projekt powstał w ramach krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich finansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W realizację projektu zaangażował się także Wydział Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta w Krakowie, który bierze udział w jego dofinansowaniu.

  Zachęcamy do wejścia na naszą stronę internetową: , gdzie można znaleźć mnóstwo cennych porad i szczegółowe informacje o projekcie. Polecamy także nasz fanpage na Facebooku! ().

  Wspólnie dbamy o zdrowy i piękny uśmiech najmłodszych! Może to Twoje przedszkole powinna następnym razem odwiedzić Fundacja Kraina Zdrowia?

 • #2
  Bardzo fajna inicjatywa. wiele osób jest nie końca poinformowanych o zagrożeniach jakie niesie próchnica. Aktualnie moja mała jeszcze nie chodzi do przedszkola (pójdzie może za rok), więc super by było gdyby takie akcje były przeprowadzane co roku. Chociaż to głównie rodzice powinni dbać o zdrowie swoich dzieci i tak jak u nas powinno się myć ząbki już od najmłodszych lat (w sumie to od pierwszego ząbka).

  Komentarz


  • #3
   Kiedyś w szkołach było mycie zębów całymi klasami, nie pamiętam jakim preparatem ale właśnie jako profilaktyka przeciw próchnicy, może by wrócić do tego?

   Komentarz


   • #4
    Jak zawsze, lepiej zapobiegać niż leczyć, oczywistym jest że lepiej by dzieci miały zdrowe zęby dzięki czemu nie muszą potem cierpieć na ich ból

    Komentarz


    • #5
     Tylko rodzice są w stanie przypilnować dzieci i zapobiec próchnicy, dziecko raczej samo nie będzie dbać o zęby po prostu dzieci nie lubią myć ich.

     Komentarz

     Pracuję...
     X