Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Most protetyczny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Most protetyczny

    Witam,
    od dluzszego czasu nie mialam gornej 5 zdecydowalam sie na zalozenie mostku. po zdjeciu wygladalo,ze nie trzeba leczyc kanalowo sasiednich zebow jednak po oszlifowaniu czulam caly tydzien bol-bol promieniowal nie moglam stwierdzic z ktorego zeba. stomatolog zdecydowal sie zalozyc pomimo tego mostek(nie czulam sie w nim komfortowo, tak jakby byl zle dopasowany z dolnymi zebami) jednak to nie pomoglo. tydzien po zalozeniu mostka znowu pojawilam sie w gabnecie stomatolog postanowil zdaj i jednak zaczal leczyc kanalowo 4 i 6...bol ustapil wiec pomimo tego,ze nie bylo widac na zdjeciu chyba cos sie musialo dziac skoro bolalo. leczenie kanaowe trwa duzej wiec zalozyl mi znowu mostek ale czulam, ze mi niewygodnie przy przygryzaniu....zaczal spiowywac dolne zeby zeby wyrownac i zeby mi nie przeszkadzalo(tko bylam wtedy na znieczuleniu) teraz 2 dni po ostaniej wizycie czuje ze lewa strona nie ma styku gdzie wyrownywal abym nie czula dyskomfortu. datkowo przy gryzieniu ta strona dolna jedynka tak jakby stykala sie z gorna to jest bardzo dyskomfortowe uczucie. czy jest teraz jakas szansa zeby przywrocic poprzedi zgryz zanim zrobilam mostek wszystko byo w porzadku obie strony zgryzaly mi sie dobrze i jedynki tez sie ze soba sie stykaly...... ponadto od strony podniebienia moge sobie jezykiem przeciskac sline przez mostek medzy 5 a 6 (czy to normalne)???? prosze o pomoc to dla mnie bardzo wazne!!!

  • #2
    most protetyczny a szlifowanie

    A ja mam pytanie, które mnie nurtuje. Także mam założony most 3 punktowy na górnych zębach .Po zacementowaniu czułem dyskomfort polegający na uczuciu złego spasowania przy zgryzaniu . Protetyk zaczął podszlifowywać zęby dolne. Czy to jest ok?

    Komentarz

    Pracuję...
    X