Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Twarda woda?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Twarda woda?

    Czy Wy również macie twardą wodę? I jak sobie radzicie z tym problemem? U mnie jest twarda i najbardziej boję się, że zniszczy się moja pralka od tego kamienia. A czy znacie systemy uzdatniania wody Ecoperla: ? Bo zastanawiam się, czy warto jest inwestować w takie systemy?

  • #2
    Miałem taki problem jednak kupno specjalnych płynów zaradziło

    Komentarz


    • #3

      Komentarz


      • #4
        W sklepach można znaleźć różne zmiękczacze do wody, może spróbuj czegoś poszukać?

        Komentarz


        • #5
          u nas też jest twarda i wręcz taka jakaś mętna, ale chyba teraz wszędzie tak jest - nie ma już kompletnie co ufać kranówce

          Komentarz


          • #6
            Miałem z tym problem ale odpowiednie środki pomogły i po problemie!

            Komentarz


            • #7
              U mnie jest to samo, chyba jednak kupię te filtry.

              Komentarz


              • #8
                Polecam odwróconą osmozę do kuchni Nie radzę próbować zmiękczania jakimiś płynami bo to jest chemia, a mówimy przecież o wodzie pitnej

                Komentarz


                • #9
                  U mnie też jest twarda woda, muszę coś na to poradzić.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja używam specjalnych dzbanków



                    Komentarz


                    • #11
                      I taki dzbanek coś daje?

                      Komentarz


                      • #12
                        Czy pomaga na twardą wodę? Nie wydaję mi się.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Patinka Zobacz posta
                          Czy pomaga na twardą wodę? Nie wydaję mi się.
                          Niestety, nie pomagają prawie wcale. Zanim zamontowaliśmy porządny filtr do wody, to trochę dzbanków przerobiliśmy. Człowiek się na chwilę uspokaja, ale wystarczy zrobić test takiej wody i wszystko wychodzi na jaw - woda dalej twarda.
                          W zależności od tego z czym jest problem w domu, trzeba wybrać odpowiednie rozwiązanie.
                          Jeżeli woda jest twarda - zmiękczacz. Jeżeli brudna - filtr mechaniczny (albo inny w zależności od rodzaju zanieczyszczenia), a jeżeli występują oba problemy - wielofunkcyjna stacja uzdatniania wody.

                          Ja mam ten system: , ale osmoza to jeszcze troszkę inne rozwiązanie. Montuje się pod zlewem w szafce kuchennej i oczyszcza wodę w tym jednym ujściu. Wybrałem ten model, bo dołączany przez producenta skład jonizuje wodę, czyli robi to, co jonizatory za grube tysiące. Polecam, jeżeli komuś zależy na wysokiej jakości wody pitnej
                          Ostatnio edytowany przez Lythomancer; 13.04.2017, 11:40.

                          Komentarz


                          • #14
                            Mieszkam w Warszawie i akurat na wodę teraz nie można tu narzekać, piję normalnie kranówkę bez przegotowania , niedawno sąsiadka oddawała tą wodę do badania i wyszło że jest bardzo dobrej jakości. MPWiK po modernizacji naprawdę staje na wysokości zadania

                            Komentarz


                            • #15
                              A to nie lepiej zainwestować w filtr?

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X