Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sposób na ograniczenie kosztów ogrzewania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sposób na ograniczenie kosztów ogrzewania

    szukającym sposobu podpowiadam, że jednym z prostszych sposobów to znalezienie lepszej oferty, ale nie pytając wielu sprzedawców z osobna. Warto umieścić bezpłatne ogłoszenie np. tu w odpowiedzi otrzymujemy maile z ofertami.
    Ostatnio edytowany przez Adit; 05.12.2017, 17:06.

  • #2
    Sposób powyżej to działa chyba tylko jeśli palimy węglem czy pelletem. Z kolei jak się ma ogrzewanie gazowe można zobaczyć czy opłacalna jest zmiana sprzedawcy gazu: bo na takim ruchu często można zaoszczędzić.

    Komentarz


    • #3
      Bez względu na wybór ogrzewania, warto dodatkowo zainstalować , ponieważ dzięki niemu jest możliwy dodatkowy odzysk ciepła. Co za tym idzie możemy obniżyć całkowity koszt ogrzewania

      Komentarz


      • #4
        W mieszkaniach trudno jest ograniczyć takie koszty.

        Komentarz


        • #5
          Najlepiej po prostu ocieplić sobie mieszkanie. Wtedy najwięcej zaoszczędzisz na rachunkach

          Komentarz


          • #6
            ogrzewanie

            rozwiązaniem, by ogrzać pomieszczenie taniej mogą być nagrzewnice , widziałam takie w ofercie i na pewno nadaja się do ogrzania garazu, czy domu w trakcie budowy.

            Komentarz


            • #7
              ograniczenie kosztów ogrzewania - fotowoltaika

              Dbając o własną kieszen zakłada się czesto panele fotowoltaiczne , sa tez do nich akumulatory : Taki pakiet istotnie prowadzi do oszczędności i ograniczenia kosztów , również ogrzewania.

              Komentarz


              • #8
                Zgadzam się z fara - warto zamontować u siebie rekuperator, ponieważ urządzenie takie odzyskuje ciepło nawet na poziomie 90-95%. A odzysk ciepła to aspekt nie tylko ekonomiczny, ale również ekologiczny. Bardzo dobrze sprawdza się - jest to bardzo dobry producent, a jego urządzenia są niezawodne.

                Komentarz


                • #9
                  jeśli masz dom wykończony to raczej trudne rozwiązanie

                  Komentarz


                  • #10
                    Na temat w domu sporo się ostatnio mówi, ale warto sięgnąć po jakieś sprawdzone, konkretne metody. sporą oszczędność można zyskać wybierając odpowiedni kocioł.

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie najlepszym sposobem na ograniczenie kosztów ogrzewania (a korzystam z pompy ciepła), okazało się zamontowanie zbiornika buforowego Noel, o którym możecie więcej poczytać na W skrócie taki zbiornik gromadzi w sobie ogromne ilości grzejnej wody, dzięki czemu pompa znacznie rzadziej się włącza. Pozwala mi to na sporą oszczędność, no a to bardzo mi się podoba Ja jestem bardzo zadowolona ze zbiornika Noel!

                      Komentarz


                      • #12
                        Dzięki, rzeczywiście to może być całkiem dobre rozwiązanie

                        Komentarz


                        • #13
                          hej,
                          ja polecam urządzenia od moderatora - zobaczcie co oferują! polecam kotły klasy 5 - świetne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych

                          Komentarz


                          • #14
                            Również miałam podobny problem.

                            ___

                            Komentarz


                            • #15
                              Też szukam podobnych rozwiązań.

                              ___

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X