Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pożyczka Vivus. Opinie i Kruczki Prawne

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Pożyczka Vivus. Opinie i Kruczki Prawne

  Widziałem, tu sporo tematów o pożyczkach i kredytach. Wiadomo, że prowadząc gabinet, czasem zabraknie na coś, co jest potrzebne na już, a w banku trochę to dłużej to trwa. Podobno ta pożyczka w Vivus jak jest się nowym klientem jest darmowa i w 15 min. Jakie kruczki prawne najczęściej występują w takich pożyczkach gotówkowych? Mam tutaj na myśli kruczki prawne, które zwykle są wykorzystywane w celu podniesienia kosztów kredytu lub pożyczki, a które nie wynikają wprost z umowy.

 • #2
  Dlatego jestem zwolennikiem przeczytania umowy pożyczkowej od przysłowiowej deski do deski.. A w szczególności tabeli opłat i prowizji. To zwykle tam są zawarte wszelkie kary umowne oraz ewentualne prowizje - np za przedłużenie okresu spłaty lub inne tego typu niestandardowe czynności.

  Komentarz


  • #3

   Często używanym kruczkiem jest odesłanie w umowie do jakiegoś regulaminu, którego zwykle klientowi nie chce się czytać, a podpisuje że się zapoznał.


   Poza tym bardzo często niektóre punkty regulaminu napisane są bardzo drobnym druczkiem, które są pomijane przez klienta. Przez to osoba podpisuje umowę, której dobrze nie zna.

   Komentarz


   • #4
    To akurat nie jest żaden kruczek prawny a głupota osoby, która nie zwraca uwagi na to co podpisuje. ZAWSZE powinno się dokładnie czytać co znajduje się w umowie, którą decydujemy się podpisać.

    Komentarz


    • #5

     Oceniając działanie udzielającego pożyczkę - to jest właśnie "kruczek" wykorzystujący niezdarność lub lenistwo drugiej strony umowy. Istotą takiego działania jest utrudnianie pożyczkobiorcy zapoznania się z warunkami, właśnie poprzez odesłanie do trudno dostępnego regulaminu, stosowanie drobnej czcionki lub zawiłego języka.

     Komentarz


     • #6

      Zgadzam się z kolegą. najczęściej pułapka polega właśnie na lekceważeniu przez klienta czytania całego tekstu umowy, szczególnie tej "drobnej czcionki". najlepiej poprzednio też zainteresować się rankingami chociażby z porównywarek, przeczytać opinie klientów.      Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez firmy pożyczkowe sposobów na zwiększenie kosztów pożyczki gotówkowej jest stosowanie dodatkowych opłat za przedłużenie okresu spłaty zadłużenia. Innym sposobem jest stosowanie stosunkowo wysokich opłat w ramach kosztów postępowania egzekucyjnego. Wcześniej były jeszcze inne sposoby ale ustawa antylichwiarska z 2016 roku spowodowała zaniechanie takich praktyk jak na przykład stosowanie nadmiernie podwyższonego oprocentowania pożyczek. Było to szeroko opisywane jakiś czas temu. Oczywiście, jeśli przestrzega się zapisów dotyczących spłaty zadłużenia, to w większości wypadków koszt pożyczki czy chwilówki nie będzie powiększony o te dodatkowe opłaty.

      Komentarz


      • #9
       Ok, dzięki za wasze opinie. Już chyba wszystko wiem.

       Komentarz

       Pracuję...
       X