Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ile płacicie ZUSu i składek emerytalnych i innych danin?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ile płacicie ZUSu i składek emerytalnych i innych danin?

    Ile płacicie ZUS-u i składek emerytalnych? Najniższe możliwe? Pytam ponieważ generujemy jakieś tam dochody i zastanawiam się nad zwiększeniem składek w celu lepszego ubezpieczenia chorobowego czy emerytalnego.

  • #2
    Gdyby system emerytalny był dostatecznie stabilny, to może i człowiek więcej by do niego wpłacał. Co rozumiem, przez stabilny? Taki, który nie zmienia umowy podczas jej trwania. A przecież osoby będące w systemie dowiedziały się z dnia na dzień, że nie będą pracowali 60 ale 67 lat.
    Dlatego jak mam inwestować, to tylko i wyłącznie we własnym zakresie. Na szukaj możliwości inwestycyjnych. Zarówno tych bezpiecznych, zrównoważonych jak i ryzykownych.

    Komentarz


    • #3
      Na pytanie, ile płacimy ZUS-u, składek i "innych danin" poprawna odpowiedź jest tylko jedna - stanowczo za wiele. Człowiek zarabia swoją ciężką praca, a oni to potem z niego zdzierają. Nic dziwnego, że tyle osób ostatnio szuka sposobów, by dorobić sobie coś do wypłaty dodatkowo, bo po prostu z normalnych zarobków trudno wyżyć.

      Ostatnio inwestycja papiery wartościowe stała się dość modnym sposobem. Czytałem tutaj wiele cennych wskazówek, jak to robić, ale jeszcze nie wiem, czy się zdecyduję. Jestem w fazie zastanawiania się.

      Komentarz

      Pracuję...
      X